banner851

banner614

2 AİLE EVLERİNİ KENDİ İMKANLARI İLE TAHLİYE ETTİ

Düzce’de etkili olan sağanak yağış sel felaketinde birlikte getirdi. Merkeze bağlı Ozanlar köyünde derenin taşması nedeniyle kanalizasyon hattının patlaması sonucu, iki aile evlerinde mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar kendi imkanları ile evlerini tahliye etti.

Düzce 08.07.2021, 23:15 09.07.2021, 17:31
3883

Düzce'de 3 gündür etkili olan sağanak yağışın ardından, merkeze bağlı Ozanlar köyünde dere taştı. Taşan dere köyü sular altında bırakırken, kanalizasyon hattı da patladı. Patlayan kanalizasyondan akan pis sular ile birlikte, deredeki su taşkınları 2 ailenin evine ulaşımı kapattı.

Köy muhtarı Bülent Keser, dere kenarında evleri olan ve su taşkını sebebi ile yolu kapanan ailelerin yanlarına giderek herhangi bir sıkıntı ve sorunları olup olmadığını sordu. Evler, bahçeler ve ekilen mahsuller taşkın sonrasında sular altında kaldı. Evlerine gitmek isteyen vatandaşlar ise oluşturdukları yollar ile evlerine girip çıkıyor. Ayrıca, AFAD ekipleri de köy muhtarı ile sürekli irtibatta olarak suyun yükselip yükselmediğini takip ediyor.

Muhtar köylüleri tek tek gezdi

Ozanlar deresinin taşmasının ardından bölgelerde incelemelerde bulunan muhtar Bülent Keser, dere yataklarında evleri olan ve yolları taşkınlar sebebi ile kapanan vatandaşlara giderek, herhangi bir sorunlarının olup olmadığını sordu. (İHA)

banner844
Yorumlar (0)
13°
açık