banner851

banner955

2 GÜNDE 6 KİŞİYİ KAYBETTİK

Düzce’de tam ‘Salgın kontrol altında’ derken başlayan Omicron kâbusu sürüyor. Bir yandan vaka sayılarındaki artış devam ederken can kayıpları da artıyor. Son 2 günde 6 vatandaşın COVİD-19’a yenildiği Düzce’de salgın kaynakları vefatlar 333’e çıktı.

Düzce 27.01.2022, 12:15
7952
2 GÜNDE 6 KİŞİYİ KAYBETTİK

Türkiye’de ilk kez görüldüğü Mart 2020’den itibaren gündemin bir numaralı maddesi haline gelen ve gündelik yaşamın her anını etkileyen yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınında Omicron varyantıyla başlayan yeni dalgalanma en yüksek vaka sayılarına ulaşılmasına neden oldu. 26 Ocak günü, ülke genelinde 77 bini aşkın kişiye koronavirüs tanısı konulurken 188 vatandaş yaşamını yitirdi.

Acı haberler peş peşe geliyor

Tam normalleşmeyle birlikte kazanımlarını rehavete kurban veren Düzce’de Ekim 2021 itibariyle yakalanan düşüş eğiliminden ise eser kalmadı. Günlük 75’e kadar düşen vaka sayıları 300 bandına çıkarken vefat sayılarında yaşanan artış nedeniyle acı haberler de peş peşe geldi.

Vefatlar 333’e yükseldi

Uzmanlar maske, mesafe, temizlik kurallarının hayati önemine ve aşılamanın önemine vurgu yapmaya devam ederken ateş yine düştüğü yeri yaktı. Son 2 günde, salgını ağır geçiren ve pandemi yoğun bakım servisinde tedavilerine devam edilen 6 hasta daha mücadeleye yenik düştü. Yaşanan son kayıplarla birlikte Düzce’de salgın kaynaklı ölümlerin sayısı 333’e yükseldi.

Ulaşmadığı yer kalmadı

Öte yandan Düzce’deki kötü gidişat Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki yoğunluk haritasına da yansıdı. Düzce şehir merkezi ölüm kırmızısına bürünürken, en ücra köylere kadar virüsün ulaşmadığı yer de neredeyse kalmadı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız