banner851

banner955

2 GÜNDE BÜYÜK ARTIŞ!

Düzce’de koronavirüs salgınında vaka sayısı 2 günde 20 kişi arttı. 10 Temmuz Cuma günü 550 olan vaka sayısı 12 Temmuz Pazar günü 570’e çıktı.

Düzce 13.07.2020, 10:51 14.07.2020, 11:53
5814
2 GÜNDE BÜYÜK ARTIŞ!
banner1032

Türkiye’deki koronavirüs vaka hızında yaşanan düşüşle birlikte 1 Haziran’da başlayan normalleşme sürecini ‘Normal hayat’ olarak görenler nedeniyle salgın bitmek bilmiyor. Daha önce günlük 1-2 vakanın kayıtlara geçtiği Düzce’de son günlerde dikkat çekici bir artış yaşanmaya başladı.

Kontrollü normal hayatı yanlış değerlendirenlerin rehavet ve dikkatsizliği sonucu Düzce’deki günlük vaka sayısı 10’a yükseldi.

Geçtiğimiz Cuma günü 550 olan vaka sayısı 12 Temmuz Pazar günü 570’e tırmandı.

Koronavirüslü hasta sayısının 2 günde 20 kişi artması Düzce’de esen rehavet havasını gözler önüne sererken, yanlış maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması salgınla mücadeleyi olumsuz etkiliyor.

Şuan itibari ile vaka sayısının 570 olduğu öğrenilirken, iyileşen sayısının 450, yoğun bakımda yatan hasta sayısının da 2’den 1’e düştüğü belirtildi.

Piknik yapmak için hafta sonu ören yerleri ile Akçakoca sahillerine akın edenlerin, bu artışta etkili olduğu tahmin ediliyor.

Düzceli yetkililer, salgının önüne geçilmesi için, vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra alınan tüm tedbir ve kurallara uymasını istiyor.

Yorumlar (6)
Düzceli olmak istemeyen v 2 yıl önce
Sayın yetkililerimiz 2 gün sürecek 15 Temmuz kutlamalarına hazırlana dursun biz burda vaka sayısı takibi yapalım tabi. Kendilerinin bu sayıdan haberleri yok anlaşılan. Bu gidişatta bu sayılara şaşırmamak lazım.
Gulcin albayrak 2 yıl önce
Maske denizde takilmaz zaten denize rahatlamk icin gidiliyo bide maske takarlarsa zaten gitmesinler daha iyi
Vatandaş 2 yıl önce
Geçen düğüne gittim.Maskemi taktım. Takimi sandığa attım geldim. İnsanlar maskesiz bir masada on kişi. Damada satılanlar sarmaş dolaş resim çekenler tokalasanlar mi birbirine satılanlar mi....
Vatandaş 2 yıl önce
düğünler düğünleri kontrol etsinler. kimse kurallara uymuyor düğünlerde
Hakan ertunç 2 yıl önce
Kapat akçakocaya giriş çıkışı ama turizm di mi e o zaman 20kişi çok değil gidip risk alan katlanacak.. ben dikkat ederken hiç birşey yokmuş gibi takılanlara ve hastalık bulaşanlara zerre üzülmüyorum... aile büyüklerine dikkat etseler bari!
Kızgın 2 yıl önce
Mesafe mesafe ...kimsenin denetledigi yok dün Akçakoca öğretmen evinde nikah vardı aman Allahım ..birde resmi kurum .oranın müdürü ne iş yapar...
20
açık