banner851

banner955

2. TURİZMDE YENİ ARAYIŞLAR ZİRVESİ DÜZENLENDİ

İstanbul’da düzenlenen 2. Turizmde Yeni Arayışlar Zirvesi’ne onur konuğu olarak katılan ve açılış konuşmasını yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin doğa, deniz ve tarih turizmindeki potansiyelini anlatarak herkesi kente davet etti.

Düzce 23.02.2022, 12:43 24.02.2022, 17:41
487
2. TURİZMDE YENİ ARAYIŞLAR ZİRVESİ DÜZENLENDİ

Son iki yıldır hayatı derinden etkilemeyi sürdüren pandemi nedeniyle turizmde de farklılaşma yaşandı. Doğaya dönük bir özelliğe bürünerek yoğunluğu az alanlarda kamp ve karavan şeklindeki turistik faaliyetler arttı. Bu yıl ikincisi düzenlenen Turizmde Yeni Arayışlar Zirvesi, İstanbul’da gerçekleştirildi. Zirvede alışılageldik turizm pratiklerindeki değişim ile COVİD-19’un etkisiyle değeri artan yeni rota ve etkinlikler ile turizmin geleceği masaya yatırıldı. 

Açılış konuşmasını Başkan Özlü yaptı

Zirvenin açılış konuşmasını 2019’da göreve geldiği anda Düzce’nin tüm bu zenginliklerinin ekonomik değere dönüştürülerek turizm pastasından hak ettiğini alabilmesine ayrı bir önem vererek çalışmaları tek tek başlatan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yaptı.

Zengin potansiyeli anlattı

Başkan Özlü, Türkiye’nin en genç ili Düzce’nin bir tarafta yaylaları ve şelaleleriyle doğa turizmi, bir yanda ise Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti ve deniziyle hem tarih hem deniz turizmi açısından zengin bir potansiyel barındırdığını anlattı. Bir Karadeniz şehir olarak ülkenin iki büyük metropolünün tam ortasında yer alarak önemli yolların da geçtiği kentin etnik zenginliği ve hoşgörü içinde geçen günlük yaşamına vurgu yapan Özlü,  yeni dönemde Düzce’nin turistik değerinin arttığını kaydederek herkesi güzellikleri görmek için kente davet etti.

‘Turizmde büyük umutlarımız var’ demişti

Geçtiğimiz ay Öncü TV’ye konuşan Başkan Özlü, “Her hafta Düzce’ye 10 bin ziyaretçi getirmeyi hedefliyoruz. Bütün çalışmalarımız da bu amaca matuf. Pandemi bizim performansımızı çok yavaşlattı, çok azalttı. Kalma noktasında dersek bizim otellerimiz çok rahat değil. Bunu karşılayamayabilir. Ama biz başlangıçta günübirlik, hafta sonları Düzce’ye gelmesini sağlayacak bir kampanya yürütüyoruz. Aslında Düzce; İstanbul, Ankara ve Bursa gibi yakın merkezlerden gelecek insanlarla canlanacak. Gerçekten burası turizm açısından çok bakir bir bölge. Bu bölgede turizm konusunda büyük umutlarımız var.” demişti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
düzceli 8 ay önce
sofrayı kurun hemen geliyoruz bedeline kadar
CAN 8 ay önce
DÜZCEMIZ BELEDIYEMIZ ISDESEYDI DÜZCEDE MERKEZDE O ESKI KÜLÜSDÜR BINALAR YIKILIR YENISI YAPILIRDI COK ESKI BINALAR VAR DÜZCEDE DÖKÜLÜYO RESMEN ULASIM BERBART ZATEN DURAKLAR BERBART
CAN 8 ay önce
SAYIN BASKAN DÜZCE AKCAKOCAYA O KÜLÜSDÜR ESKI CÖP MÜNÜBÜSLERLEMI GIDELIM HE YAZIK YA BÖYLEMI MODERN OLACAK DÜZCE HE NEDEN MODERN KILIMALI YENI ELETIRIKLI ARACLARLA YOLCULUK YAPILMAZ HEM UCUZ HEM BENZIN DERDI YOK
Duzceli 8 ay önce
Duzcede demiryolu yok havaalani yok kim gelirki
Cash81 8 ay önce
Düzce ye gelin pis havasını soluyun
Şampiyon 8 ay önce
Türkiye’nin en pis zehirli havasını solumak için mi gelsin insanlar….. Şaşırmışsınız siz ve partiniz….. Asıl büyük şaşırmayı da seçimin ertesi günü yalayacaksınız ….
Düzceli 8 ay önce
Düzceye gelip yenilenen taksi duraklarını görün. Oturunca sığmadığınız minibüslerimize binin. Her yeri köpekle dolmuş köylerimizde yürüyüşe çıkın. Sağlığınız bozulursa sizi hemen Boluya sevk edelim.
17
kapalı