banner851

banner614

2019 BİTMEDEN İLK KAZMA VURULACAK

Bir süre önce valilik kararı ile içerisinde bulunan yapıların yıkıldığı İnönü ve Avni Akyol parkları ile Anıtpark Meydanı'nın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için proje hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi, projeyi, 1. ve 2. etap olarak iki şekilde uygulayacak. İki park ve bir meydanı içerisine alacak 'Millet Bahçesi 1. Etap' için ilk kazmayı 2019 yılı içerisinde vurmayı planladıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, halkın mekanı olacak şehrin en büyük parkına özel işletmeler kesinlikle girmeyeceğini vurguladı.

banner619
Düzce 18.09.2019, 15:58 18.09.2019, 20:48
7577

Düzce'nin en büyük parkı olacak Millet Bahçesi için geri sayım başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her ile kazandırılması talimatı verdiği ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seçim döneminde yayımladığı proje kitabında da yer alan Millet Bahçesi Projesi için çalışmalar hızlandı.

Yaklaşık 27 bin metrekare alana yayılacak

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda, Düzce Valiliği kararı ile İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkı içindeki yapıların gecekondu yasasına muhalefetten yıkımı gerçekleştirilmişti. Daha sonra geçici düzenleme yapılan alan için proje hazırlık aşamaları sona yaklaştı. 14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol ile 8 bin 135 metrakare büyüklüğündeki Anıtpark'ın birleştirileceği proje ile yaklaşık 27 bin metrekare alan Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek. Alan için hazırlanan iki farklı proje üzerinde son düzenlemeler sürerken 2019 yılı bitmeden ilk kazmanın vurulması hedefleniyor.

İki park ve bir meydan birleştirilecek

Konu hakkında önemli açıklamalar yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, iki park ve bir meydanın birleştirilerek Millet Bahçesi 1. Etap adını alacağını belirterek içinde çok farklı donatıların olacağını ifade etti."Hukuki süreci takip ederek hareket edeceğiz"

Başkan Özlü, parkların halihazırda hukuka uygun şekilde vatandaşların kullanımına açıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bundan sonraki süreçte inşa edeceğimiz proje içinde hiçbir zaman dönerci, kebapçı işletme olmayacak. Şu an mahkeme süreci devam ediyor, iyi gidiyor. İki etap halinde ifade ettiğimiz Millet Bahçesi'nin 1. etabı İnönü, Avni Akyol ve Anıtpark olacak. Tertemiz bir merkez park olacak. Vatandaşlarımız burada spor yapacak. Gerekirse biz de buraya her sabah spor eğitmenleri getireceğiz, sağlıklı yaşama teşvik edeceğiz. Amacımız yıl bitmeden belirlediğimiz alanda çalışmayı başlatmak. Hukuki süreci takip ederek hareket edeceğiz. Çevre ve Şehricilik Bakanlığı ile görüştük, uzmanlar alanı inceledi. İsim konusunda anket yapma gibi bir planımız var. Pırıl pırıl bir park, şehrin en büyük parkını inşa edeceğiz." 

"Müstecire geçit yok"

Yeni parkın inşası ve vatandaşların konu hakkında merak ettiği konulara açıklık getiren Başkan Özlü, daha önceki gibi kiracı, müstecir gibi uygulamaların tarihe karıştığını kesin bir dille vurgulayarak, "Parkların dışında çok fazla kafeterya, restoran var. Belki BELTUR şirketimiz aracılığı ile ufak tefek hizmet sunulabilir ancak özel işletmeler bu park kesinlikle girmeyecek. Zihinlerimizi değiştirmeliyiz, işletme amacıyla hiç kimseye verilmeyecek. L şeklinde oldukça büyük bir alan olacak. Aileler, gençler, çocuklar burada vakit geçirecek." ifadelerini kullandı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (34)
Esnaf 2 yıl önce
Sen önce bi sokaktaki çöpleri topla leş gibi yıkanmıyor ne sokak ne de çöp konteyneri
Ebru Uçar 2 yıl önce
Otobüsler ne olacak koy yerıne cevurdınız.. Mılletın cebınde taksı parası var mı acıl ısı cıktıgında hasta olduğunda 2 saat 1 saat otobus beklesin.. Ana haltrre coluk coluk yağmurda buz da nasıl cıksın.. Inın makam araclarınızdan sızde o zm
Asabi 2 yıl önce
Ben mi aptalım yoksa aynı başkan geçen hafta çok büyük birc var demedi mi? Kaynak bolluğu yaşanıyor her halde...
zoe 2 yıl önce
inşAllah ortaya güzel bir şey çıkar.
düzceli 2 yıl önce
sayın başkanım belediyeyi en çok borca sokan dursun aydan hesap sorun bak bu borçların vebalini belediye işci çalışanı ve düzcelı cekiyor borçlar yüzünden asvalt yok yollar köstebek yuvasına döndü
Emir 2 yıl önce
Yeraltı otoparkı konusu düşünülmelidir. Bazı illerde örnekleri var. Çok da güzel olmuş. Hem de ücretsiz.
ehil kişi 2 yıl önce
daha mimar sinan cd.sinde gösterişlinin önundeki durağı ileride yıkılan binalaın yanına alamadınız...çok işler beceriyosunuz..Kapattığınız kavşaklardan belli..
KUDRET ÇABUK 2 yıl önce
Düzce'nin bu ve bunun gibi sosyal yatırımlara çok ihtiyacı var. Düzceli olarak Bolu'da yaşıyorum ve Bolu'da ki parklardan aynısı Düzce'mize kazandırılması gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın