banner851

banner614

225 KİŞİ EVLERİNE UĞURLANDI

banner619

Yeni Tip Covid – 19 Pandemisi tedbirleri kapsamında Amerika’dan getirilerek Düzce’deki Raziye Begüm Sultan Öğrenci Yurdu’nda karantinada tutulan 225 kişi, düzenlenen tahliye edilerek evlerine gönderildi.

banner846
Düzce 09.05.2020, 14:15 11.05.2020, 10:59
2789
225 KİŞİ EVLERİNE UĞURLANDI
banner844

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın Ramazan Ayını ve Bayramı evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında, 25 Nisan'da, ABD'den getirilen vatandaşların Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Raziye Begüm Sultan Öğrenci Yurdu'ndaki 14 günlük karantina süresi sona erdi.

Bazı vatandaşlar, yakınlarının eşliğinde memleketlerine giderken bazıları ise AFAD İl Müdürlüğünce 8 otobüsle 32 farklı ile gönderildi.

Yetkililere teşekkür

Karantina süresi dolan Handan Akten, yurda yerleştikten sonrada Türk Kızılay, AFAD ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekiplerinin kendilerine hizmet etmelerinden çok memnun kaldıklarını ve minnettar olduklarını anlatarak, Türkiye'nin vatandaşına bu denli sahip çıkmasının gurur verici olduğunu vurguladı.

Akten, "Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'mize ve devlet büyüklerimize saygılarımı iletiyorum. Düzce Valimiz Sayın Zülkif Dağlı'ya, AFAD İl Müdürü Ali Kartal'a, sağlık çalışanlarına, polis ekiplerine herkese çok çok teşekkür ederim. Burada gerçekten günlerimiz geçti. ve çok çok iyi bakıldık. Ne istediysek yerine getirildi, minnettarız." diye konuştu.

Öte yandan yakınlarını özel araçlarla almaya gelen bazı vatandaşlar da devletin bu sahiplenmesinden ötürü çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Öte yandan karantina süresi dolan vatandaşlara, kestane fidesi hediye edilirken, salgınla mücadele ederken, Koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cevat Taşçıoğlu anısına fidan dikildi.

Yorumlar (1)
Aycan sahin 1 yıl önce
Ben kaldım ist.da
Benide getirsinler duzceye
15°
az bulutlu