banner851

banner614

4 ANA MADDEDE PLANLAMA YAPILACAK

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla Düzce’de turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının masaya yatırıldığı ‘Düzce Turizm Çalıştayı’ dün başladı.

banner619
Düzce 03.09.2021, 11:02 03.09.2021, 15:37
815

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği “Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Kültür Turizminin Geliştirilmesi Projesi” konulu çalıştay başladı. İki gün sürecek olan ve ilk oturumu dün yapılan çalıştay, Düzce Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy’un açılış konuşmasıyla başladı.  

Düzce’nin turizm potansiyelinin verimli şekilde değerlendirilerek geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesinin masaya yatırıldığı çalıştayın ilk oturumuna ilgili kurum, kuruluş ve STK’lardan toplamda 90 kişi katılım sağladı.

Düzce turizmi açısından önem arz eden çalıştayda Düzce’nin tanıtımına yönelik çalışmalar değerlendirilecek.

Turistik alanların çeşitlendirilmesi için projeler konuşulacak. Turizmin sürdürülebilirliği açısından festival gibi etkinlikler düzenlenmesi konusunda görüşler dinlenerek süreç planlaması yapılacak.

Turizm değeri bakımından önemli başlıklardan olan kentte yapılan el sanatları ve yöresel ürünlerin çeşitliliği saptanarak bunların geliştirilmesi ve turizme entegrasyonu konusunda yapılabilecek çalışmalar da değerlendirilecek.

Bununla birlikte dijitalleşen dünyada sosyal medya ve sanal mecralara yönelik Düzce turizminde atılması gereken adımlar planlanacak. Çalıştay bugünkü oturumlarla sona erecek.

banner844
Yorumlar (4)
Düzceli.. 4 hafta önce
Düzce'liler konuşue, Bolu'lular proje üretir.. Düzce'nin en uzun kalan müdürü ile 20 yıl Bolu dağı D 100 konuşuldu, Kardüz konuşuldu,.. Görünen o ki, şimdi sil baltan başlıyoruz..
Düzceli.. 4 hafta önce
Turizim Enfarmasyon binasının önüne bir bakın.. Aylardır önündeki saksı içindeki süs bitkileri kurumuş.. Yahu valiliğin bahçe ve peyzaj sorumlusuna söyleyip değiştirtemiyor lar mı..
Hangi turizm ? 4 hafta önce
Hangi turizm ? afgan ve suriyeliler turist sayılıyorsa dünyada lideriz. Düzce ve turizm aynı cümlede bile geçemez..
Eren 4 hafta önce
Yine mi turizm konusu kaynatiliyor :)
Guluyoruz