banner851

banner861

“4 AYDIR İŞSİZİM… İNTİHARIN EŞİĞİNE GELDİM”

banner619

Düzce’de 7 aylık hamile dini nikâhlı eşi ile birlikte yaşayan yüzde 50 engelli 33 yaşındaki bir vatandaş, 4 aydır işsiz olduğunu belirterek, evinin ihtiyaçlarını karşılayamadığı gerekçesi ile intiharın eşiğine geldiğini söyledi.

banner846
Düzce 29.10.2020, 16:30 29.10.2020, 17:19
9332
banner844

4 ay önce şoförlük yaptığı nakliye firmasından işten çıkartılan yüzde 50 engelli 33 yaşındaki Fatih Özer’in iş bulmak için çaldığı bütün kapılar yüzüne kapatıldı. 7 aylık hamile dini nikâhlı eşi ile yaşam mücadelesi veren Özer, iş bulabilmek için yetkililerden yardım istedi.

Çalışmadığı için evinin kirası başta olmak üzere hiçbir ihtiyacını karşılayamadığını söyleyen Özer, “Çaresizim. İntiharın eşiğine geldim” diyerek, Düzceli yetkililere seslendi.

“İşsizlik maaşı dahil, hiçbir kurumdan yardım alamadım” 

Yüzde 50 engelli raporu olduğunu, buna rağmen işsizlik maaşı dahil hiçbir kurumdan yardım alamadığını kaydeden Özer, “33 yaşındayım.  İki üç ay sonra bir çocuğum olacak. İşsizim dört aydan beri. Benim tek amacım bir işe girmek. Ev kiram var, taksitlerim var. İşsizlik maaşı alamıyorum ben. Sigorta yapmadılar bana. O yüzden işsizlik maaşı alamıyorum. Pandemi döneminde işten çıkardılar. Ben birçok yere form verdim, çok yere başvurdum, ama hiçbir yerden haber gelmedi. Haber vereceğiz diyorlar, hiçbir yerden haber gelmiyor. Yüzde 50 engelli raporum var benim,  Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaat ettim, ama eşim o zamanlar işsizlik maaşı alıyordu. Onunda kendi kredisi var, krediyi kesiyor direk. Zaten verdikleri para 1000 liraydı, işsizlik maaşı. Ben başvurdum, işsizlik maaşı alıyor diye bir şey yapmadılar sonra, maaş filan bağlamadılar. Geçimimizi nasıl sağlayacağız bilmiyorum” diye konuştu.

“Çok zor durumdayız”

Fatih Özer’in dini nikahlı eşi Fatma Adak ise, çok zor durumda olduklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Çok zor şartlar altında geçiniyoruz. Ben işsizlik maaşı alıyordum, o da bitti. Zaten benim kendi kredim var. Mobilya aldık taksitli, onları da ödeyemiyoruz şu anda. Zor durumdayız gerçekten. İstediğimiz iş için yardım başka bir şey yok. Yetkililerden eşime iş konusunda yardım etmelerini istiyorum. Belli bir işi olsun en azından. Kendimizi geçindirelim yeter.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (18)
Tuncay 7 ay önce
Allah önce sizi ıslah etsin. Sonra ekmeğinizi verir insalah
Vatandaş 7 ay önce
Böyle yalancilara inanmayın düzce gibi bir yerde issizim diyen yalan konuşur fındığa gitsin bahçelere yevmiye ara yandan geçilmiyor ..madem işsiz resmi nikah neden yapmıyor çocuk yapmaya zamanı nasıl buluyorlar
sıla adak 7 ay önce
annem olur kendısı ona guven meyın kendısı ve yanındakı dostu bır dolan dırıcıdır kendısı bızı bırakıp adamı tercıh etıh buyuzden
Ilyas 7 ay önce
Mng kargo transfer merkezine işçi alimi yapiliyor çerkez taşköprü mevkii pekintas yani
Ayriyetten yurtici kargo da kurye elemani alimlari oluyor bilgimize
asaf 7 ay önce
ilk önce eşine resmi nikah kıy bunun varla yokla hiçbir alakası yok sonrası çok güzel gelecektir mutlaka
Zenginler göreve 7 ay önce
Aslında herkes zakati sadakayi dine uygun verse yardim isleri kendiliğinden olur. Birde daha mütevazi de yaşayabiliriz aslında. Bunu herkes için söylüyorum eskiden divan sedir somye vardı. Ev kira ve her iki eş de kredi işine girmiş. İnsanlara iktisat vs eğitim verilmeli. Aslında gelirimiz 2000 de olsa insanin ona gore yaşaması hatta birikim yapması lazim. Gerekirse yamalı eski kullanıp doğacak çocuğunu garantiye alması lazim. Tabi bunu kadınlara kabul ettirmek zor.
Yasar 7 ay önce
Inanmiyorum bizi istanbul iplikta calisirken dolandirdi sizi de sömürüp dolandirmasin
Fffff 7 ay önce
Yaşar bey merhaba ben istanbul iplikte çalışmadım ve ben seni nasıl dolandırmışım merak ettim
Şansal 7 ay önce
Hepimiz aynı durumdayız,Bittik tükendik hicbişey için ümitli ve umutlu değiliz artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur