banner851

banner614

4 YAYLA GEZECEKLER

banner619

Düzce Safari Off Road ve Spor Kulübü (DÜSOF) öncülüğüyle engeliler için etkinlik düzenlendi. Düzce Belediyesi önünde toplanan kulüp ve katılımcılar kortej eşliğinde hareket etti. Etkinliğe yaklaşık 50 araç katıldı.

banner846
Düzce 29.09.2019, 12:11 29.09.2019, 21:26
839
banner844

Düzce Safari Off Road ve Spor Kulübü (DÜSOF) Engelliler ile engelleri aşmaya gidiyoruz sloganı ile bir etkinlik düzenledi. Etkinlik için sabahın erken saatlerinde Düzce Belediyesi önünde toplanıldı. Düzce Safari Off Road ve Spor Kulübü (DÜSOF)’nün yanı sıra AFAD Gönüllüler ve Düzce Arama ve Kurtarma Spor Kulübü’de katıldı.


 
Düzce il Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karaman, ‘’Bugün burada güzel bir havada, güzel bir etkinlik, güzel bir organizasyon yapıldı. Emeği geçen Off Road Spor Kulübümüzle, Düzce Dake Spor Kulübümüz  dezavantajlı gruplara yönelik güzel bir etkinlik yaptı. Engellilerin gülüşüne sebebiyet vermek ve buna neden olmak güzel bir şey bence haber değeri olan dünyaya yön verecek güzel hareketler bunlar ve bunları yaymak lazım. Emeği geçen tüm kulüplerimize, derneklerimize, katılan katılımcılarımıza herkese teşekkür ediyoruz.’’ dedi.  
 


Etkinlikte Kardüz, Sinekli, Odayeri ve Pürenli yaylalarını gezeceklerini belirten Düzce Arama ve Kurtarma Spor Kulübü (DAKE) yetkilisi Reşit Kurt şunları kaydetti,
‘’Etkinliğimiz, bugün burada özel çocuklarımızı toplayacağız. Toplandıktan sonra kortej eşliğinde hep birlikte çıkacağımız yaylara gezmeye gideceğiz. 2 saat geziden sonra mangal yakacağız ve müzik eşliğinde eğlence yapacağız. Tabi eğlencenin sonunda tekrar bir gezi yapacağız geziden sonra yine Düzce Belediyesi önünde safariyi sonlandıracağız. Ümidimiz güzel geçmesi, özel çocuklarımız için bugün toplanmaktayız. Çünkü onlar bizim için harbiden özel insanlar ve onların gezmeye, eğlenmeye hakkı var. Bizler gezebiliyoruz ama onlar imkanlar oldukça gezebiliyorlar ama biz elimizden geldiği kadar ne yapıyoruz, onlara her hafta sonu bir program yapmaya çalışıyoruz. İşte istek olduğu zaman düğünlerini yapabiliyoruz,  istekli olduğu zaman gerekli ihtiyaçlarını her türlü karşılamaya çalışıyoruz.  Sağ olsun İl Dernekler Müdürlüğü’nün de bu konuda çok yardımı var. Sayın Düzce Safari Off Road ve Spor Kulübü (DÜSOF) başkanımız bizi kırmadı böyle bir proje yapalım dedik. Onlarında zaten aklında böyle bir proje varmış tam denk geldi toplanalım dedik.  Bu hafta sonu yapalım dedik, başkanımızda kabul etti. Toplandık güzel bir etkinlik yapacağız, Allah'ın izniyle güzel bir şeyler olacak çok teşekkür ederim.’’


 
Haber: S.AYDINLI
Görüntü: M.ALTIN

Yorumlar (2)
Ozkan 2 yıl önce
Ben belediye de iş kazası geçirdim 2011 yılından beri bana verilen sizler tutulacak halen yazık ki çok yazik
Düzceli 2 yıl önce
Mahkemeye başvur dava aç kardeşim ara hakkını beklemekle Bi sonuca varamazsın