banner851

banner614

40 MİLYON TL TALEP EDİLDİ

banner619

Düzce Valiliği, Büyük Melen Çayı üzerinde çeşitli büyüklüklerde toplam 33 köprünün proje ve yapım işi için DSİ Genel Müdürlüğü’nden 40 milyon TL ödenek talep edildiğini açıkladı.

banner846
Düzce 01.10.2019, 10:43 02.10.2019, 12:42
3145
banner844

17-18 Temmuz tarihlerinde Düzce’nin Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde büyük tahribata yol açan sel ve heyelan afetlerinin ardından hasar tespitleri sonucu hazırlanan raporlar ilgili bakanlıklara ulaştırıldı. Bu doğrultuda ilk etapta en önemli ihtiyacın selde yıkılan ve köylere ulaşım sağlayan köprüler olduğu raporlara yansıdı. Düzce Valiliği, yıkılan, hasar gören ve ihtiyaçtan ötürü Büyük Melen Çayı üzerinde 33 yeni köprü inşası için talepte bulunulduğunu açıkladı.Yapılan yazılı bilgilendirmede şunlar kaydedildi:
“18 Temmuz 2019 tarihinde ilimizde yaşanan taşkın felaketinde başta Akçakoca ilçe merkezi olmak üzere, Akçakoca ilçemiz ile Cumayeri ilçemize bağlı çeşitli köyler etkilenmiştir. Bu bağlamda, Büyük Melen Çayı üzerinde Uğurlu ile Bezirgan köyleri arasındaki ulaşımı sağlayacak Bezirgan Köprüsü olarak adlandırılan köprünün de aralarında bulunduğu köprü ve menfez olmak üzere toplam 33 adet çeşitli büyüklüklerdeki köprülerin proje ve yapım işi için DSİ Genel Müdürlüğü’nden "Düzce İli Dereleri Üzerindeki Sanat Yapılarının Yapımı ve Rehabilitasyonu 2. Kısım" ismi ile 40 milyon TL ödenek talep edilmiştir. Söz konusu ödeneğin gelmesi halinde köprülere ait proje ve yapım ihalesi gerçekleştirilecektir.”

Haber:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (5)
HARBİCİ 2 yıl önce
eğer yanlış hatırlamıyorsam asar suyu üzerine mezarlıktan başlayarak eski terminalin oralara da taaaa 2011 den beri bir kaç köprü daha yapılacaktı ve o zamanda fiyat 1 milyon 750 bin lira olarak açıklanmıştı ve fiyat polemiği olmuş gibiydi.o köprülerden kaç tanesi yapıl dı.?
muhtar.. 2 yıl önce
Şehir merkezinde küçüksudan mezarlığın oradaki köprüye kadar arada araba köprüsü yok.bir tane yaya var oda yarısı çürümüş.Fettahdan karşıya köprü istiyoruz...
toprak 2 yıl önce
Bir köprüde metek toki çayı üzerine okul arkasına da bir köprü yapın. Çocuklar derme çatma bir köprüden okula gidip geliyor .Bir gün o köprü çöker çoluk çocuk helak olur..
Servisler bile kestirme diyerek o köprüyü kullanıyorlar.
Düzceli.. 2 yıl önce
Hizmet yapmak istiyorsanız, ıskı nin söz verdiği ilçelere ve köylere alt yapı ve arıtma sözünü gündeme getirin. Malum eskiden başkan sizden di talepkar olmuyor dunuz..Şimdi imamoglu var..Hizmet gelir..
Düzceli.. 2 yıl önce
istânbul un Düzcenin suyunu alma karşılığı ve ıstanbul un daha temiz su icebilmesi için yapılan yatırımları hep Düzce için yapılmış gibi sahiplenen siyasiler, insanlar artık kıyas yapıyor, görüyor..