banner851

banner955

429 “S” PLAKA SAHİPLERİNE YENİ HAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2016 yılı yönetmeliğinden kaynaklanan S Plaka hak sahiplerinin yaşadığı çalışma ruhsatı ve güzergâh belgesi mağduriyetini çözmek amacıyla başlattığı çalışma sonuçlandı. Yapılan çalışma ile 1 Kasım 2022 tarihine kadar S plakası iptal edilen hak sahipleri, başvuru yapmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

Düzce 18.10.2022, 14:00 18.10.2022, 17:35
2025

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki Ulaşım Birimi, S plaka hak sahiplerinin sorunlarını çözmek amacıyla başlattığı çalışma ile mağduriyet giderildi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün devreye girmesiyle birlikte hem eski yönetmelikten hem de pandemi sürecinden dolayı çalışma ruhsatı ve güzergâh belgesi alamayan 429 S Plaka sahiplerine yeni bir hak tanındı. Ekim ayı belediye meclisinde görüşülen S Plaka yönetmeliği güncel kanun ve mevzuatlara göre yeniden hazırlandı.

S Plaka sahipleri eski yönetmelikte hem çalışma ruhsatı hem de güzergâh belgesi alması gerekirken yeni yönetmelikte çalışma belgesi alması şartı yeterli olacak. Öte yandan pandemi sürecinde çalışma ruhsatı olup güzergâh belgesi alamayan S Plaka hak sahipleri 1 Kasım tarihine kadar başvurmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

BELEDİYE WEBSİTESİNDE YÖNETMELİK YAYINLANDI

2015 yılında düzenlenen S Plaka ihalesinde borçlarını ödemeyen hak sahipleri bu yönetmelik değişikliğinden yararlanamayacak.

Yeni yönetmeliğe Düzce Belediyesi web sitesinden erişilebilecek.

banner844
Yorumlar (4)
emmi 1 ay önce
sayın başkanım servis şoförleri çok madur bu devir ücreti belimizi büküyor lütfen buna bi af getirin halimiz kötü
servisçi 1 ay önce
sayın faruk özlü başkanım bu konuda servis çiler çok dertli çünkü devir parası çok serviçinin belini büküyor yakın baba oğul kardeş devir işlemi de ağır başkanım bu konuyla lütfen ilgilenin lütfenn
Düzceli 1 ay önce
Belediye web sitesinde yönetmelik yok varsa ben mi göremiyorum
Can 1 ay önce
Sayin Baskan Düzce Akcakoca Arasi Eski külüsdür Münübüslerle yolculuk Neden Düzce Belediyesi Modern HALK MÜNÜBÜSLERLE YOLCULUK OLMAZ dÜZCEMIZ COK GERI KALMIS ULASIMDA
Yeni Sayımız