banner614

5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA HEM ANNELİK HEM BABALIK YAPIYOR

banner619

Düzce'de yaşayan 72 yaşındaki Fadime Yikit, yaşları 37 ile 49 arasında değişen ikisi erkek 5 bedensel engelli çocuğuna büyük bir fedakarlık ve şefkatle hem annelik hem babalık yapıyor.

banner846
Düzce 10.05.2020, 14:00
2705
5 ENGELLİ ÇOCUĞUNA HEM ANNELİK HEM BABALIK YAPIYOR
banner844

Eşini yaklaşık 13 yıl önce kanser nedeniyle kaybeden Yikit, 7 çocuğundan sağlıklı olan iki kızının da desteğiyle ikisi erkek 5 engelli evladına tüm zorluklara rağmen bakarak fedakarlığın ve anne şefkatinin en güzel örneklerinden birini sergiliyor.

Doğuştan kas hastalığı nedeniyle engelli olan Havva (49), Nimet (47), Adem (43), Menşure (40) ve Selim Yikit'e (37) günlük yaşamlarında destek olan fedakar anne, çocuklarının yüzünün gülmesi için her türlü güçlüğe katlanıyor.

 "Hepsinin ihtiyacına yetişmeye çalışıyorum"

Çocuklarının mutluluğu söz konusu olunca gözleri dolan Yikit, AA muhabirine yaptığı acıklamada, devletin verdiği bakım ve engelli maaşıyla geçimlerini sağladıklarını belirterek çocuklarıyla çok mutlu olduğunu söyledi.

Her çocuğunun ayrı ayrı bakıma muhtaç olduğunu ve gün içinde hepsinin ihtiyacına yetişmeye çalıştığını anlatan Yikit, "Hepsi bakıma muhtaç. Damadım ve kızım yardımcı oluyor bana. Onlar olmasa her şeyi yapamam. Hepsi beni çok seviyor. Bir yere gitsem orada 1 saat kalsam hemen ararlar. 'Annem niye gelmedi' diye sorarlar." diye konuştu.

Yikit, her Anneler Günü'nde gözünde yaş belirdiğini ama çocuklarının kendisine sarılamasının en büyük hediye olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Benim en büyük hediyem onları sevmek saymak. En mutlu günüm onları neşeli gördüğüm gündür. Onları öpmek, onlarla oynamak en mutlu günüm oluyor. Onların sevgisi olmasa bu yükü taşıyamam. Devletimizden, milletimizden, vatanımızdan, Allah razı olsun. Allah Recep Tayyip Erdoğan'a uzun ömürler versin. Başımızdan eksik olmasın."

Oğlu Selim Yikit de bütün annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak, "Annem benim için hayat. Biz de ona bağlıyız. Annemi çok seviyorum. Annemiz bizim her şeyimiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (9)
recep ergül 1 yıl önce
Allah yar ve yardımcın olsun inşAllah fedakar annemizin
DZC81 1 yıl önce
Bir ana 5 altı çocuğuna bakarda o 6 çocuk 1 anaya bakamaz...?
Şampiyon 1 yıl önce
Fadime Anamın ellerinden öperim. Cennet kapıları Allah’ın izniyle açılmıştır inşAllah ömrü sağlıklı ve uzun olsun
ismail 1 yıl önce
bu annemiz bence yilin annesi secilmelidir ellerinden öperim seni anam tanimasamda dualarim sizinle Allah uzun ömürler versin
Kamil 1 yıl önce
Nerede oturuyorlar acaba bilen varmıdır.
Recep 1 yıl önce
Cennetin garanti ins..darisi evinde kedi kopek besleyipde cocuk dogurmayan bayanlarin basina..
Ysmn 1 yıl önce
Sen ne guzelsi anacım.Ellerinden öperim❤
Anne 1 yıl önce
Allah sana sağlıklı omurler versin anacigimellerinden opuyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı