banner851

banner955

6 HAZİRAN’DA VEDALAŞACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bir veda mesajı yayımladı. 7 yıllık görev süresince kendisine destek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm kesimlere teşekkür eden eski Rektör Çakar, 6 Haziran Pazartesi günü vedalaşma programı düzenleyeceğini bildirdi.

Düzce 02.06.2022, 15:16
4287
6 HAZİRAN’DA VEDALAŞACAK

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinde ikinci dönemi bitmeden görevden el çektirilen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yayımladığı veda mesajında hem teşekkür etti hem de 6 Haziran’da düzenleyeceği vedalaşma programına isteyen herkesi davet etti.

Son dönemde Düzce Üniversitesi’nin idaresinde görülen sıkıntıların çözümsüz kalmasına bağlı olarak artan şikayetleri dikkate alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK’e verdiği talimatla Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın rektörlük görevinden istifa etmesini bildirmişti. Bu doğrultuda istifa dilekçesini Yükseköğretim Kurulu’na sunan Çakar, bugün yayımladığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

“2015 yılından bu yana özveri ve azimle yürüttüğüm rektörlük görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görev sürem boyunca, üniversitemiz pek çok başarı kazandı, her gün bir önceki günün üstüne koydu, samimiyetle çalıştı.

Üniversitemiz bu süreçte ilkleri başardı, bilimsel çalışmaları ve hepimizi gururlandıran çabaları ile adından söz ettirdi. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yerini aldı. Bana; üniversitemize liderlik ederek, bu başarılara imza atma fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Kurulu’na, sayın bakanlarımıza, sayın valimiz başta olmak üzere, üniversitemize destek olan il erkanımıza, üniversitemiz akademik ve idari personeline, bana her zaman enerji veren öğrencilerime, her başarımızı gururla duyuran yerel basın mensuplarına, STK’lara ve her zaman yanımda hissettiğim Düzceliler’e teşekkür ederim.

Vedalaşmak isteyenlerle 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 16:00’da Cumhuriyet Konferans Salonu’nda buluşacağım. Selam ve dua ile…”

Yorumlar (13)
Mühendis 7 ay önce
Sende mi Brütüs.
Akpli 7 ay önce
Üniversite Allah’a emanet kaldı! Sahipsiz bıraktınız Nigar Hanım. Akp il başkanı sanıyorduk sizi. Üniversite hariç her açılışta hatta maça bile gittiniz :) üniversite hastanesi gerçekten çok kötü durumda!
Tam tersi çok başarılı bi 7 ay önce
Allah başarılarınızın devamını nasip eylesin. Şahsen rektör hanımın başarısız olduğuna inanmıyorum, ondan önce özellikle hastane bölümünün daha vahim bir durumda olduğunu bilen birisiyim ve şu an pandemiye rağmen eskisinden daha iyi olduğuna eminim, kimse bu ayrılığın altında bir şey aramasın, bakarsınız yarın bir gün, ya YÖK başkanı yada bir nakanlık yada yükesk bir makam alabilir, bence bunu hak edecek kadar başarılı bir kişilik, Allah yolunu bahtını açık eylesin. Düzcenin yetiştirdiği ender bir kişilik.
Resul İnan 7 ay önce
belki 30 yıla yakın olan kendi emeğini bile göz ardı eden, tek bir kişinin ağzından çıkanla kendine bu olanağın sağlanmasını meşru gören, adil bir seçim sistemi ile idareci belirlenmesini hor gören ve sonunda şu saatte şuradayım gelen gelsin aczine düşen bir kullanılmış daha, hadi bacım selam ve dua ile .
Resul İnan 7 ay önce
sözde bir de bilim insanı, daha ayrılığının rasyonel gerçeğini algılayıp açıklamasında ifade bile edemiyor
Gitti Koltuk... 7 ay önce
Kimse yazmamış ben yazayım hiç olmazsa.
Bundan sonra Düzceli olmayan birisi atanmalı. En azından kendini misafir hisseder de Düzcelilere sırtını dönme saygısızlığını yapmaz...
81 7 ay önce
Gelen teşekkür ediyor giden teşekkür ediyor sistem müthiş oldu
METE 7 ay önce
ELBİRLİĞİYLE DÜZCENİN İNSANINI BÖYLE YEDİNİZ...MEDYASI HOCASI YÖNETİCİSİ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız