banner851

banner614

68 ÖĞRETMEN GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞIYOR

banner619

Tüm Dünyada hızla yayılan ve Ülkemizde de etkisini göstermekte olan koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında Düzce’de görev yapan 68 öğretmen de gönüllü olarak faaliyetlere katıldı.

banner846
Düzce 09.04.2020, 14:33
4407
68 ÖĞRETMEN GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞIYOR
banner844

Düzce Valiliği koordinesinde,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan  Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor.  Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü Vefa Sosyal Destek Grubu’na Düzce’de görev yapmakta olan 68 gönüllü öğretmen ile destek veriyor.

Gönüllü öğretmenler 112 çağrı karşılama, çağrı yönlendirme ve koordinasyon ile sahada 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması, emekli vatandaşların emekli maaşlarının, promosyon, ikramiye gibi ödemelerinin kapıda yapılması, her türlü ihtiyaçların temin edilmesi ve evlerine ulaştırılması gibi işlerde görev alan mobil ekiplere dahil olarak çalışmalara katkı sağlıyor.

Ayrıca 65 yaş üstü emekli öğretmenler için de bu grup içinde özel bir ekip belirlenerek, zaman zaman durumları sorgulanıp gerekli ihtiyaç ve talepleri karşılanıyor.

Yorumlar (5)
Saffet kırcı 1 yıl önce
Çok samimi olarak yazıyorum ben ve ailem hiç bir yardım görmedim
Vatandaş 1 yıl önce
Ev kiramiz var 3 tane evlat var sigortamiz yok sosyal yardim cikmiyo kredi cikmiyo sicil bozuk ben ne yapicam soyleyin
Biçen 1 yıl önce
Tebrikler helal olsun...
Mutlu Karadeniz 1 yıl önce
Hocalarda yapsın ezan merkezden okunuyor bekliyorum
Halkın sesi 1 yıl önce
Tebrikler Resul bey. Kendisi müdür yardımcılığı 10
Beden egitimi 10
Gönüllülük 10..

Ne kıymetli ogretmenlerimiz var.helal olsun.