banner851

banner955

7 BİN 400 METREKARE YEŞİL ALAN

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün gündeme getirdiği Camikebir Mahallesi Eski Film Platosu alanının parka dönüştürülmesi için çalışmalar fiilen başladı.

Düzce 15.11.2022, 16:00 15.11.2022, 15:08
2357
7 BİN 400 METREKARE YEŞİL ALAN

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehir merkezinde yeşil alanları artırmak ve sosyal yaşam alanları oluşturmak amacıyla başlattığı girişimler kapsamında Camikebir Mahallesi’nde bulunan Eski Film Platosu alanının parka dönüştürülmesi için çalışmalar başladı.

Zeminde hafriyat çalışmasına başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sert zemin dolgu ve düzenini hava şartlarına bağlı olarak kısa sürede bitirmeyi hedefliyor.

TOPLAM 7 BİN 400 METREKARE

Adını 23 Nisan Çocuk Parkı olarak duyuran Başkan Dr. Faruk Özlü, proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Camikebir Mahallesi sınırları içinde, Asar Deresi kenarında bulunan Eski Film Platosu alanını şehir merkezimize yeşil alan olarak yeniden kazandırıyoruz. Projemiz hazır, artık uygulama aşamasına geçiyoruz. Burayı, Asar Deresi üzerinde başlattığımız rekreasyon projemiz ile entegre hale getireceğiz. Boydan boya bir sosyal yaşam alanı kazandırıyoruz. 23 Nisan Parkı olarak adlandıracağımız alan içinde; 7400 metrekare yeşil alan, 60 araçlık otopark, kameriye, muhtarlık binası, yürüyüş yolları, Türkü Evi ve Kafeterya alanları olacak. Bu parkı adıyla yaşatacağız, inşallah 23 Nisan 2023’de hizmete sunacağız, hedefimiz bu” dedi.

banner844
Yorumlar (3)
Sabri oral 3 hafta önce
O Bölgöde daha çok otoparka ihtiyaç var Belediye oraya katlı otopark yapsaydı bence daha faydalı olurdu
vatandaş 3 hafta önce
proje çok yavan
akçakocalı 3 hafta önce
başkanımızı tebrik ediyoruz, Düzce de hayal dahi edilemeyecek projelere imza atıyor