banner851

banner614

7’DEN 70’E BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

Yaz aylarını kâbusa çeviren orman yangınları ve sel felaketlerinin ardından Düzce Belediyesi, vatandaşları bilinçlendirmeye yönelik başlatılan eğitimlerine miniklerle devam etti.

banner619
Düzce 27.09.2021, 14:55
698
7’DEN 70’E BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

Türkiye yaz aylarında güneyindeki orman yangınları ve kuzeyindeki sel felaketleri nedeniyle korku dolu anlar yaşadı. Afetlere karşı hazırlık çalışmaları bir kez daha gözler önüne serilirken Düzce Belediyesi harekete geçti.

Afet bölgelerine giderek çalışmalara destek vermesiyle takdir toplayan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, bölgede de toplumsal alanda farkındalığı arttırma çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla ilçe ve köylerde orman yangınlarına karşı eğitimler veren itfaiye müdürlüğü, bu kez özel bir anaokulunda miniklerle bir araya geldi.

Ziyarette çocuklara yangın, itfaiyecilik ve itfaiyeyi tanıtan ekipler, olası bir yangın anında neler yapmaları gerektiği konularında bilgi verdi. Yangına müdahale ekipmanlarını da çocuklara tanıtan ekipler, ayrıca yangından korunma yöntemleri, itfaiyenin önemi ve görevlerini anlattı.

Etkinlik, miniklerin hazırladıkları itfaiye resimleri ve hediyelerini itfaiye personellerine vermesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)