banner851

banner955

AÇILIŞI PROTOKOL YAPTI

Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kurulan ekmek fırının açılışı protokolün katılımıyla yapıldı. Günlük 4 bin yemek üreten Düzce Öğretmenevi'nin roll ekmek ihtiyacının okul bünyesindeki fırından karşılanması hedefleniyor.

Düzce 04.11.2022, 13:00 04.11.2022, 14:58
513

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında uygulamaya koyduğu "81 İlde 81 Ekmek Fırını Projesi" kapsamında Düzce'de fırının kurulacak okul olarak belirlenen Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık çalışmaları sona erdi.

Fırının uygunluk belgeleri ve ruhsatlandırma aşamalarının hızla tamamlanmasının ardından 3 Kasım 2022 tarihinde Düzce Valisi Cevdet Atay, Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve kurum amirlerinin katılımıyla okul bünyesindeki fırının açılışı yapıldı ve bu tarihten itibaren resmen seri üretime başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan bigilendirmeye göre, 18 Haziran 2022 itibariyle okul içinde zemin katta fırın alanı hazırlık çalışmalarına başlanırken, 15 Eylül 2022 tarihinde inşaat aşaması tamamlandı.

Açıklama şöyle devam etti: "Yiyecek İçecek ve Gıda Teknolojileri Alanı bulunan ve aynı zamanda "Taşımalı Eğitim Uygulaması" kapsamında günde 3 bin yemek üreten ve öğrencisi taşınan okullarımıza ulaştıran Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kurulan fırın sayesinde kendi roll ekmeğini üretecektir. İlerleyen süreçte günlük 4 bin yemek üreten Düzce Merkez Öğretmenevi'nin roll ekmek ihtiyacını da karşılamak ve böylelikle ilimiz merkezi genelinde dağıtılan toplam 7 bin taşımalı eğitim öğrencilerinin yemeği için roll ekmeğin üretilmesi hedeflenmektedir."

Yorumlar (1)
CAN 3 hafta önce
Sayin BASKAN Düzce Nusretdin mh lesi inkilap Sokak Eletirik Telleri tirafo yer altina neden alinmaz görüntüye bakin cok cirkin ya cag 2023 DÜZCE AKCAKOCA ULASIM COK BERBART ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜSLERLE YOLCULUK COK BERBART COK SENE 2023 CE GIRIYOZ HALA AYNI CÖP MÜNÜBÜSLER
Yeni Sayımız