banner851

banner955

AFAD GÖNÜLLÜSÜ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından başlatılan ‘AFAD Gönüllü’ programı kapsamında Düzce’de gönüllü sayısı her geçen gün artmaya başladı. Son verilere göre Düzce’de gönüllü sayısı 10 bini geçti.

Düzce 23.01.2022, 10:00
275
AFAD GÖNÜLLÜSÜ SAYISI 10 BİNİ GEÇTİ

Yaşanan sel ve deprem felaketlerinin ardından bireylerin afetlere karşı bilincinin geliştirilmesi amacıyla 2021, İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan edilmişti. Bu kapsamda Düzce’de de yıl boyunca vatandaşlara eğitimler verildi.

17 Kasım’daki sarsıntılar deprem gerçeğini hatırlattı

2019’daki sel felaketlerinde can kayıpları veren Düzce, geçtiğimiz yaz aylarında da sel ve taşkın felaketleriyle yüzleşti. 17 Kasım’da meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, kentin ülkenin en aktif fay kuşaklarından birinin üzerinde olduğunu ve depreme gerçeğini bir kez daha hatırlatırken eğitimlere de ilgi arttı.

Gönüllü sayısı 10 bini geçti

Afet ve Acil Durum Başkanlığı’nın başlattığı ‘AFAD Gönüllü’ programı ile ildeki AFAD gönüllülşerinin sayısı da arttı. Son zamanlarda artan gönüllülük başvuruları ile birlikte AFAD’ın tüm eğitimlerini tamamlayarak gönüllü olan kişi sayısının 10 bini geçtiği öğrenildi.

Öncü Haber Merkezi / İHA

Yorumlar (2)
Ee 11 ay önce
Bı mont ayakkabı verseler afad logolu daha çoğalır ama hep kendilerine
Ee 11 ay önce
Bı mont ayakkabı verseler afad logolu daha çoğalır ama hep kendilerine
Yeni Sayımız