banner851

banner614

AĞIR YARALANAN SOKAK KÖPEĞİNİ SAĞLIĞINA KAVUŞTURDULAR

banner619

Düzce’de bir otomobilin çarpması sonucunda ağır yaralanan sokak köpeğini Düzce Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ameliyat edilerek, sağlığına kavuşturdu.

banner846
Düzce 11.07.2020, 14:22 11.07.2020, 17:09
7639
AĞIR YARALANAN SOKAK KÖPEĞİNİ SAĞLIĞINA KAVUŞTURDULAR
banner844

Düzce'de Akınlar Mahallesi yolu üzerinden geçen sokak köpeğine, bir araç çarptı. Sürücü can çekişen köpeği, hemen arabasına alarak Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürdü. Yaralı sokak köpeğine, Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğündeki ilk müdahalenin ardından ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Edinilen bilgiye göre, sokak köpeğine yapılan Radyo grafik muayenesinde, bağırsaklarının kalbini sıkıştırdığını ve nefes almakta güçlük çektiğinin anlaşılması üzerine Düzce Belediyesi Veteriner hekimleri tarafından hemen ameliyata alındı.

Sokak köpeğini hemen ameliyata alan veteriner hekimleri; Ayşegül Aydın, Ufuk Göktaş ve Aykut Ekinci başarılı bir operasyon gerçekleştirerek, köpeği yeniden sağlığına kavuşturdular.

Konu ile ilgili açıklama yapan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan, "Bir canı hayata döndürmenin mutluğunu hekimlerimiz ile birlikte yaşadık. Başarılı bir operasyon gerçekleştirdiler, hekim arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (5)
Boğaziçili 12 ay önce
Boğaziçi’nde kanser li bir köpek için 15-20 kez aranmalarına rağmen 10 gün boyunca hiç kimse gelmedi en son köpek öldü 1 saat sonra geldi ekipler bırakın bu reklam kokan hareketleri
Neriman Göçer 12 ay önce
Nekadar güzel birsonuca vesile olduğunuz için ilk önce hepinizden Allah razı olsun.Tabiki öncelik o köpeğe çarpıpda kaçmayan o duyarlı vatandaştan Allah razı olsun.Ne güzel bir davranış,az görülür böyle hareketler.Keşke bütün herkes böyle vicdanlı ve merhametli olsalar. Bulunduğum yerde asla sokak hayranlarına yardım edilmiyor.Çok sıkı bir hayvansever olarak çevremdeki insanların sokak köpeklerine dışladıklarını görmekteyim ve çoķ üzülüyorum.Bu dünya sadece biz insanların değil,bu sessiz canlılarında,bunu unutmayalım.Biz onlardan sorumluyuz,onlar bizlerden değil.Insanlık neyi gerektiriyorsa öğle davranmalıyız.
Galip Soyalp 12 ay önce
Vesile olanlar dahil operasyon görevlilerini cani yürekten tebrik ederim
Beyhan 12 ay önce
Allah bin kere razı olsun emeği geçenlerin saygıyla ellerinden opuyorum. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.
Ayşe 12 ay önce
Çarpan kişi bırakıp kaçmamış Allah razı olsun ondan
19°
hafif yağmur