banner851

banner614

AKÇAKOCA ‘YANMAZ’A ÇOK GÜVENİYOR

banner619

Yıllarca babası Hüseyin Yanmaz gibi belediye başkanlığı koltuğuna oturmak ve memleketine hizmet etmek aşkıyla yanıp tutuşan MHP’li Okan Yanmaz, 20 yıl sonra bu hayaline kavuştu ancak talihsizlikler peşini bırakmadı. Önce sel afeti kenti vurdu, tam toplanma ve projelerini hayata geçirme dönemine girmişken şimdi de koronavirüs salgını ortaya çıktı. Ancak yine de gece-gündüz demeden sahada olan ve belediye çalışanından kolluk kuvvetlerine herkesin yanına koşan Başkan Yanmaz, halkın gönlünde taht kurmayı başardı.

banner846
Düzce 14.04.2020, 14:21
2670
AKÇAKOCA ‘YANMAZ’A ÇOK GÜVENİYOR
banner844

Şu salgın günlerinde bir gün eline hortumu alıp kentin caddelerinde dezenfekte yapan, bir gün itfaiye aracı ile cadde ve sokakları yıkayan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yıllar sonra kendisine beklediği desteği veren Akçakocalılar’dan tam not alıyor.

Babasının izinden gitti

20 yıldır bıkmadan, usanmadan ve çok çalışarak her yerel seçime giren ancak kaybetse de ‘Pes’ etmeyen Başkan Yanmaz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde bu kez kazanan oldu. Babası Akçakoca eski Belediye Başkanı merhum Hüseyin Yanmaz gibi yerel yönetici olmak için yanıp tutuşan ve bu hayali gerçek olunca hızla Akçakoca’yı her alanda hak ettiği noktaya getirmek hedefiyle kolları sıvayan Yanmaz’a en büyük destek eşi Nursel Yanmaz’dan geldi.

En büyük destekçisi eşi

Seçim sürecinde olduğu gibi başkanlık koltuğuna oturduktan sonra da eşinin her daim yanında olan ve Akçakoca’daki sosyal faaliyetlerde en ön safta yer alan Nursel Yanmaz, Okan Yanmaz’ın hayalindeki Akçakoca’yı inşa etmesinde büyük katkı sağlıyor.

Sel afetinin yaralarının sarılması için canla başla çalıştı

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında yaşanan sel afetinde sulara teslim olan Akçakoca’da milyonlarca liralık kamu zararı oluşurken, yaraların kısa sürede sarılması için Ankara’dan ilçeye gelen her bakandan destek isteyen Başkan Yanmaz, gelen kaynaklarla hızla kentin onarılmasını sağladı. Kısa sürede Akçakoca’yı tekrar ayağa kaldıran Başkan Yanmaz, ‘Şimdi sıra geldi projelere’ dediğinde bu kez de tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını baş gösterdi.

Gece-gündüz sahada

Mart ayının ortasından bu yana tüm belediyeler gibi sahada yoğun bir mücadele gerçekleştirilen Akçakoca’daki çalışmaları gece-gündüz yerinde takip eden Başkan Yanmaz, yeri geldiğinde çalışmalara bizzat destek vermekten çekinmiyor. Birçok belediye başkanı sadece ekibine ‘Kolay gelsin’ diyerek son durumu sorarken, o ne sokaklara hortum tutmaya ne de iş makinelerinin direksiyonuna geçmeye çekiniyor.

Akçakocalılar’ın gönlünde taht kurdu

Akçakoca’yı korona illetinden kurtarmak için verdiği bu mücadele Akçakocalılar tarafından sık sık alkış yağmuruna tutulan Başkan Yanmaz, gerçekten halktan gelen ve halkla iç içe bir belediye başkanı olduğunu gösteriyor.

Geçen yılın acısını çıkarmak istiyor

Önce sel sonra koronavirüs ‘Modern ve turizm kenti Akçakoca’ hayalini şimdilik yavaşlatsa da Yanmaz, projelerini bir bir uygulamaya koymak için bir yandan da işin uzmanları ile sık sık masa etrafında toplanıyor. Yaz ayları kapıya dayanmışken, sel afeti yüzünden sönük geçen geçen yılı telafi etmekte kararlı olan Başkan Okan Yanmaz, bunun için dört gözle virüsün kontrol altına alınmasını ve böylece hızla işe koyulmayı bekliyor.  

Yorumlar (5)
adam 1 yıl önce
hadi duzce belediye bakanı hiç halkın arasına inmismi böyle buyrun helal olsun adama
hamza 1 yıl önce
Duzce il bediyebaskanligi yakisir size
Kieros 1 yıl önce
Allah işlerini kolay etsin
vatandaş 1 yıl önce
reklamlar...
Birol 1 yıl önce
Güzel reklam bravo
20°
kapalı