banner851

banner955

AKILLI KAVŞAKLAR DÜZCE’NİN TRAFİĞİNE AKIL ERDİREMEDİ

Düzce’deki trafik sorunu, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Düzce’nin trafik sorununu kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumlu-Yorum” programında masaya yatıran Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’yi yönetenlere ve bürokrasiye seslenerek, “Düzce’de trafik felç oldu. Bu millete zulümdür!” dedi. Düzce Otoban Bağlantı yoluna yapılan Akıllı Kavşakta kilometrelerce kuyruk oluştuğuna da dikkat çeken Ünsal, “Bu akıllı kavşaklar, Düzce’nin trafiğine akıl erdiremedi” ifadesini kullandı.

Düzce 18.09.2021, 14:49 18.09.2021, 15:06
944
banner1032

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’nin gündemine ışık tutan Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayınıyla Düzceli’lerin ilgi ile takip ettiği “Yorumlu-Yorum Programında, Düzce’nin kanayan yarası haline gelen sorunları gündeme taşımaya devam ediyor.

Programın Cuma günkü bölümünde Düzce’nin trafik sorununu ele alan Ünsal, yaşanan trafik sorunu ile ilgili “Düzce’de trafik sorunu eski günleri aratır oldu” diyerek, yetkililere seslendi. Trafik sorunun, insanlara zulme dönüştüğüne dikkat çeken Ünsal, EDS’ler konusunda da hız limitlerinin yükseltilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Programın tamamı:

Bundan 2 buçuk yıl önce yapılan seçimlerde, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü dedi ki ‘hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.’ Bizde böyle bekliyoruz. Ama son günlerde, son aylarda Düzce’de bir trafik diye sebep var, bir sorun var, bir dert var. Tabiri caiz ise eski günleri aratır oldu. Evet, şimdi biliyorsunuz, Çoban Mevkiinden Akçakoca istikametine doğru bir yol yapımına başladı Karayolları. Kilometrelerce uzun, insanlar oradan girerken, buradan çıkarken, arkadaş burada bir trafik var; sabah saatlerin ’de saat 8 ile 10 arasında adım adım kademe kademe.

Şimdi burası dedik ki; ‘yol yapımından dolayı burası böyle’ burayı anladık. Bir de ‘akıllı kavşaklar’ dedi  Sayın Özlü, akıllı kavşaklar. Şimdi Kervan’da akıllı bir kavşak var. Bu akıllı kavşak ne kadar çalışır ? Çalışıyorsa, bu akılı nereden alır? Nasıl bir akılla bu kavşağı yönlendirir, akıl almaz bir hal var burada. Tabiri caizse burada insanlar burada kilometrelerce kuyruklar oluşuyor. Bu akıllı kavşaklar, bu araç trafiğinin aklına akıl erdiremedi.

İkincisi yani Düzce’nin içinden, Düzce’nin dışından, bu kavşakta giriş çıkışlar gerçekten, ama gerçekten bir hezimet. İnsanlar burada çok mutsuz oluyorlar. Zamandan kaybediyorlar vakitten kaybediyorlar. Sabahleyin çıktın neşeyle, kederle işine gidiyorsun. Bir takıldın trafiğe, akıllı kavşağa geliyorsun ya bu akıllı kavşak beni burada bekletmez. Tamam, bekletmez öyle inanıyoruz, öyle biliyoruz, fakat bu akıllı kavşağın aklı bizim kadar yok. Nasıl bir akıldır, nasıl bir imkândır, nasıl bir yapıdır bilmiyoruz, ama bu akıl erdirip de, hangi arabanın nereye gideceğine karar veremiyor. Vakti zamanında, buraya bir üst geçit, çelikten üst geçit planlaması vardı, tabii bu hayata geçmiyor. Bir ara burayı tamamen trafiğe kapattık, karşılıklı trafiğe kapattık, otobanın çıkışına doğru paralel olarak tek yönlü, çift yönlü vardı o zaman bir rahatlık vardı. İlk yapılan şey doğruydu. Efendim buranın analizi projesi ölçümleri yapıldı, ne zaman yapıldı bilmiyoruz, ama okullar açıldı ortalık felç oldu, trafik felç oldu. Bu ağız tadıyla neşesiyle, kederiyle, muhabbetiyle, şevkiyle işine giden adamın bütün insicamı orada bozuluyor işte aklı kayıyor. Bize WhatsApp ihbar hattından veya telefonlarla bire bir ilişkilerde insanlar, arkadaş bu sorunu niye anlatmıyorsunuz, böyle bir sorun var siz bu Faruk Özlü ’ye toz kondurmuyorsunuz, AK Parti’nin hoşuna gitmeyecek hiçbir ifadede bulunmuyorsunuz. Siz nasıl bir medyasınız diyorlar? Tabii biz onların dediğine göre bir şey demiyoruz, ama yani onların ne dediği insanların dediği mutlaka nazarı, itibara alınır fakat biz bildiğimiz yol, ama bu doğru. Kervan kavşağı Çoban Mevkiinde ki o tamirattan dolayı oluşan trafik insicamı insanların bütün ama bütün dengelerini alt üst ediyor. Yazık günah değil mi, bu millete zulüm değil mi? Bu millete zulümdür, yani işin sonunda zulümdür. Çözüm üretilmesi gerekiyor. Sorunu üretenler sorun oluşacak çözümü, irade ve idare sahipleri oluşturacak. Şimdi burada yüz tane mazeret anlatılır. Bin tane gerekçe anlatılır. Biz sayın başkanım diyemiyoruz, sayın bakanım diyoruz. İsminizin, isminiz, adınız kendi şahsınızın kilometrelerce ilerisinde duruyor. İnsanların beklentisi çok yüksek, ama bu trafikte hezimet yaşanınca tabii rica etse insanlar, çok mutsuz oluyor, bizde mutsuz oluyoruz. Belki Sayın Özlü’ de mutsuz oluyor, ama orası hacet makamı, çözüm makamı, çare makamı. Yani burada lütfen Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Başkanı, Sayın Vali, Sayın İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Alay Komutanı bu memlekete asayişe, trafiğe yön veren bu yapının içinde olan sözü olan iradesi olan kim varsa, lütfen sabahleyin o trafiğe bir çıkın bakın ahali ya. İnsanlar çok gergin bu olmaz.

EDS’lerden yenilen cezanın haddi hesabı yok. Ha ne var, kısmen bir trafik EDS’lerin olması gereken hız limitleri çok düşük aslında. EDS’ler olmalı mı? Olmalı. Ha bir çözüm ürettik mi? Mustafa Keskin mi üretti, dediğiniz gibi Faruk Özlü mü üretti? Bunu tartışıyoruz. Bir çözüm yok orada, en azından kilometrelerin artması lazım. Otuz kilometre ile insanlar, bu memlekette ceza yiyor. Bu cezayı kesenler, bu cezanın kararını verenler, bu cezayı ödüyor mu arkadaş? Ödemiyor. Bu cezayı kesenler, bu cezayı bu şekilde olması gerekir diyenler kim? Bunlar ceza ödüyor mu? Ödemiyor. Yörük malına kurban kesiyorsun hayırlı işler. Ama trafikte de öyle gerek belediye, gerek karayolları, kimse yani trafiğin yolun tamiratı ile ilgili ya bunlara bir hesap soran var mı? Yani bunlar, bu mağduriyeti yaşıyor mu? Bir kararlar veriliyor da, bir çözümler üretiliyor da, bunun sebep ve sonuçlarına iyi bakmak lazım. İnsanlara hezimet değil, hizmet etmek lazım.

Sayın Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Sayın İl Jandarma Alay Komutanımız, Trafik Denetlemede ki Zabıta, Trafik Zabıtası ne yapıp sabahları özellikle bu hengâmenin içinde, bu gerginliğin içinde, yani gerekirse Akçakoca’dan gelen mesela ben bir sabah Akçakoca’dan geldim Çamköy hattını kullandım. Çoban E-5 dediğimiz, yani o karayolu Akçakoca karayoluna göre daha güzel, 655 karayoluna göre daha sakindi. Gerekirse buraya bir polis noktası koyup insanları yönlendirsin. Polis koyamıyor musunuz buraya? Tabelalar, geçici tabelalar koyulsun arkadaş. Oraya öyle bir tabela koymuşlar ki; yani kimin nereye gideceği belli değil. Kâğıdın üzerine yazmışlar, ya doğru dürüst bir yönlendirme, doğru dürüst bir tabela sistemi, oradaki yoğunluğu ciddi şekilde ne yapar rahatlatır.

Düzce insanına şu anda gerekli akıllı kavşak dediğimiz yerde, gerek diğer noktalarda dolaylı olmasın. Amaç bu da olmayabilir, ama zulüm ediliyor arkadaş zulüm. Sabah insanlar, gerekirse polis noktası Jandarma bölgesinde yönlendirmeler yaparak. Çamköy’den girişi sağlayarak veya farklı çözümler üreterek ki, bu çözüm bunların hepsi uzman, hepsi projeler, hepsi devletin eğitiminden geçmiş tedrisat görmüş insanlar. Bunlar üretmeli, biz sadece sorunu anlatabiliyoruz. Çözüm olsaydı, çözüm üretme yerinde olsaydık, İl Emniyet Müdürü olurduk, Belediye Başkanı olurduk, Vali olurduk veya İl Jandarma Alay Komutanı olurduk veya neyse bir şey olurduk yani. Bir şey olmadığımıza göre vatandaşız, vatandaşında böyle bir derdi var. Bu derde derman olmak gerçekten, ama gerçekten farz haline geldi. Nasıl olunuyor bilmem, onu ben bilmem ama bir çözüm üretilmesi lazım. Nasıl üretilecek? O bizim işimiz değil, oraya oturanların işi, o makamlarda oturanların işi, bizim işimiz değil. Lütfen Düzce’nin irade ve idare noktasında ki insanlar bu söylediklerimizi nazar-ı dikkate alsınlar. Almalılar, eğer dertleniyorlarsa, devlet adına millet adına dertleniyorlarsa, bunlara çözüm üretmeliler. Yok dertlenmiyorlarsa, bildikleri gibi hareket etsinler, kendileri bilirler. Biz sadece vatandaştan gelen trafik noktasında ki bu hengâmenin, bu çaresizliğin, bu ıstırabın, bu zulmün sözü olduk, sesi olduk, ifadesi olduk. Taktir sizin.

Yorumlar (10)
Düzceliii 1 yıl önce
Fiskobirlik kavşağını güya düzenleyen zihniyet Nusrettin ve Camikebir sakinleri için kavşağa çıkış yapmadınız ya, fazladan yaptığım her km ve süre için hakkımı helal etmiyorum!
Sadece göz boyama. 1 yıl önce
Nusrettinde oturuyorum burnumun dibinden.kervana çıkmak için ya çobana gidip gelecem.Yada otagara gidecem 50 mt kuyruğa gireceksin bunun neresi akıllı ticaretin ordan çıkış istiyorum bu akıllı kavşaksa bi zahmet...
Ertan demir 1 yıl önce
Yeni yapılan kervan kavşağında sabah 8:30 da kalicidan gelip merkeze girmek 12-14 dakka arasında sürüyor yaparsa akp yapar belediyecilik bunların işi çoban kavşağın anlatmıyorum bile.rezillik.
Murat 1 yıl önce
İş nedeni ile Düzce'ye taşınmak zorunda kaldım. İnşAllah çok uzun süre kalmayacağım Allah burada yaşayanların yardımcısı olsun. Şehrin her yerinde EDS,Radar , trafik zaten berbat , trafik lambalarının çalışma mantığını hala anlayabilmiş değilim , ilk geldiğim günlerde sürüceleri çok agresif buluyordum ama haklılarmış. Bu düzen insanın psikolojisini bozuyor.
Eski Duzceli 1 yıl önce
Kardeşim Çobandan Konuralpe gidene kadar Akçakoca yolunda ard arda 3 adet trafik cezası 82km hız dan yemişim. Bu nasıl bir iştir. Bu kadar olmaz. EDS ler kime çalışıyor. Allah akıl fikir versin.
ADEMOĞLU 1 yıl önce
Maalesef haklısınız. Basit işler dahi haftalarca sürüyor. Düzce Belediyesi işini iyi yapıyor denemez.
Vatandas 1 yıl önce
Duzceye mustehak bu secim zamani gelince ayni partiye oy artik parti degismeli
Düzceli 1 yıl önce
Ya trafik yetmezmiş gibi toplu taşıma da 50 otobüsle yapılacak işi 120 küçük araçla yapıp trafik sorununa sebep olan küçük karsan araçlarından bir an önce vazgeçilmeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
az bulutlu