banner851

banner955

AKŞAM SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTTIRACAK

Meteoroloji, Düzce’yi etkisi altına alan kar yağışının bu akşam saatlerinde şiddetini arttıracağını duyurdu. Karayolları, İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi, yoğun kar yağışına karşı il genelinde tedbirlerini arttırdı.

Düzce 19.03.2022, 15:34 19.03.2022, 15:46
6718
AKŞAM SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTTIRACAK

Düzce’yi etkisi altına alan ve aralıklar devam eden kar yağışına karşı uyarılar üst üste geliyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, kar yağışının bu akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttırması bekleniyor.

Kar yağışının özellikle Düzce’nin yüksek kesimlerinde yer yer tipi şeklinde görüleceği öngörülüyor.

Akşam saatlerinde şiddetini arttırması beklenen kar yağışına karşı Karayolları, özellikle TEM Otoyolu Düzce Kesimi, D-100 Karayolu Kaynaşlı – Bakacak mevkiinde ekiplerini hazır bekletiyor. İl genelindeki kapalı köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için büyük çaba sarf eden Düzce İl Özel İdaresi de yoğun kar yağışına karşı tedbirlerini arttırdı. Düzce Belediyesi’nin karla mücadele ekiplerinin ise, hazır halde bekletildiği bildirildi.

Önümüzdeki pazartesi gününe kadar etkili olması beklenen kar yağışının, Salı günü yerini açık havaya bırakacağı tahmin ediliyor. Yağışların önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren ise hafta boyunca yağmur şeklinde görüleceği öngörülüyor.   

banner844
Yorumlar (0)
21
kapalı