banner851

banner614

“ALLAH'TAN GELEN HASTALIKTAN KORKMAM…”

Korona virüs nedeniyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara 'Sokağa Çıkma Yasağı'nın uygulanmasının ardından, Düzce’de yine yaşlı vatandaşlar yasağa uymadı. Mikrofon uzattığımız 85 yaşında ki bir yaşlı vatandaşın, “Ben hastalıktan korkmuyorum. Ben zaten yaşımı almışım” demesi durumunun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

banner619
Düzce 23.03.2020, 14:37 23.03.2020, 16:50
3840

Koronavirüse karşı her alanda tedbirler alınmaya devam ederken, vatandaşlara da mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu. Vatandaşların bir kısmı "Evde kalın" uyarılarını dikkate alarak evlerinden dışarı çıkmazken, bazı vatandaşlar ise sokağa çıkmayı sürdürüyor.

Salgına karşı İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkma yasağı getirmişti. Yasağın 2’inci gününde Düzce’de yaşlılar tüm uyarılara rağmen yine sokaklardaydı. Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsleri ile seyahat eden, banka kuyruklarında bekleyen ve Camilerde vakit namazları kılan yaşlılar, salgına aldırış etmiyor.

Öncü TV muhabirinin, “Salgından Korkmuyor musunuz?” sorusuna bir yaşlı vatandaşın verdiği, “Ben Allahtan Gelen Hastalık’tan korkmam” demesi, durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya serdi.

Bir başka yaşlı ise, “Ben hastalıktan korkmuyorum. Ben zaten yaşımı almışım” dedi.

Polis ekipleri ise, gün boyunca yaşlı insanları evlerine gitmeleri konusunda ikna etmeye çalıştı. 

Yorumlar (18)
Celalettin yıldız 1 yıl önce
Amcam sen korkmaya bilirsin.yasak yasak eğer bu hastalıktan ölürsen bütün dini vecibelerin yapilmicak. Yikamicaklar belki kefenin bile olmıycak belki namazın bile kılınmicak sen müslüman değilmisin cematin olmicak helâlık alinmicak ev-de kal sevdiklerine zahmet verme.evde kal sevdiklerinle mutlu ol .ALLAH korusun . Bu ğün lerde gecer bol bol gezersiniz AMA ŞIMDI EV DE KAL.
ALLAH SİZİN GİBİLERİ ISLA 1 yıl önce
NE DEMEK YA, ALLAHTAN GELENDEN KORKMAM, BANA BİR ŞEY OLMAZ, MIŞ, YASAK DENİYORSA YASAK KARDEŞİM. ALLAH HER ŞEYİ YARATTI HER ŞEY İSTEDİĞİN GİBİ Mİ OLUYOR DA BUNU DA ALLAHA BAĞLIYORSUNUZ.
MÜSLÜMANLIK BUNUN NERESİN 1 yıl önce
SAYIN BÜYÜKLERİMİZ, SİZ HASTALIKTAN KORKMUYORSUNUZ DİYE BENCİLLİK YAPARAK BAŞKALARINI SİZDE DE VARSA HASTA ETME HAKKINA DA SAHİP DEĞİLSİNİZ, BU MÜSLÜMANLIĞA SIĞARMI.
vatandaş 1 yıl önce
polis ikna etmeye çalısmayacak basacak cezayı bizim sizin o polısın çoluk çocugunun saglıgınla oynaya hakkınız yok bızı gercekten öldürürse vırus degıl cehalet öldürecek
halan 1 yıl önce
düzcelilerin uyduğu bir şey var mı? beyinleri yok fikirleri var.
Vatandaş 1 yıl önce
Bu insanları denetleyen yok mu bas cezayı nasıl çıkıyorlar dışarı o zaman görürüz .Bu nasıl bir zihniyet
Ertan 1 yıl önce
Bunları belediye otobüsüne almayın yürüsün evlerine
Sude 1 yıl önce
Ahh ahhh söylenecek söz kalmadı laftan anlamıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın