banner851

banner955

ALTYAPIDA BİNLERCE METRE İŞ YAPILDI

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2021 yılının ilk 10 ayı içerisinde yapılan altyapı çalışmalarının detaylarını açıkladı. Müdürlük içmesuyu, kanalizasyon ve yağmurlama için 10 ay içinde 46 bin 569 metre hat döşedi.

Düzce 22.11.2021, 15:44
214
ALTYAPIDA BİNLERCE METRE İŞ YAPILDI

Düzce’nin dört bir yanında hem yeni hat çeken hem de arızaları gidermek için koşturan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, uzun yıllardır değişmeyen alt yapı hatlarında oluşan arızaların yanı sıra yenileme çalışmalarını da sürdürüyor.

Her gün hem yeni abonelik çalışmaları hem de farklı birimlerdeki arızaları gidermek için kolları sıvayan ekipler, deforme olan alt yapı hatlarını da plan ve program dâhilinde değiştiriyor.

22 KİLOMETRE KANALİZASYON HATTI DÖŞENDİ

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü 2021 yılı içerisinde Konuralp Bölgesi, Akınlar, Kazukoğlu, Metek Mahallesi gibi yeni yapılanma içinde olan mahalleler başta olmak üzere Aydınpınar caddesi ve muhtelif sokaklarda yüksek kaliteli ve uzun ömürlü kanalizasyon hattı döşedi.

Öte yandan şehrin trafik yükünün azaltılması amacıyla Çamköy - Hal Kavşağı arasında toplamda 7 buçuk kilometrelik bölümün 4.1 kilometrelik kısmında kanalizasyon alt yapısı tamamlandı. Müdürlük, 10 ay içinde toplamda 22 kilometre kanalizasyon hattını bitirerek hizmete aldı.

YAĞMUR SUYU HATLARI ÇEKİLİYOR

Yoğun yağışlarla birlikte olası sel felaketlerinin önüne geçebilmek amacıyla taşkın sularının toplanabilmesi amacıyla kolektör hatlarına bağlanan yağmur suyu hatları da 10 ayda çeşitli mahallelerde yapıldı. Çamköy-Hal Kavşağı arasında 6.2 kilometre yağmur suyu hattı yapılırken Metek, Fevziçakmak, İstanbul Caddesi olmak üzere birçok bölgede 7 bin 884 metre yağmur suyu hattı çekildi.

İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, İller Bankası tarafından yenilenecek içme suyu hatları öncesinde arızalanan hatları da değiştirmeye başladı. Çamköy-Hal Kavşağı arasında 8.3 kilometre, Beyköy Arıtma Tesisinde 2 kilometre olmak üzere çeşitli mahalle ve caddelerde yapılan çalışmalar sonucunda 10 ay içinde 16 bin 670 metre içme suyu hattı tamamlandı.

Yorumlar (1)
düzceli 1 yıl önce
sözlerininhiç olmazsa birisi doğru ve gerçek olsun sizdeAllah korkusu varmı sizi Allaha havale ediyorum
Yeni Sayımız