banner851

banner614

“AMAÇ DÜZCE BELEDİYESİNİ VE YÖNETİMİNİ YIPRATMAK”

Düzce Belediyesi, belediyeye ait otopark hesabının yönetmelik ve mevzuata aykırı şekilde kullanıldığına dair bazı yerel basın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada söz konusu haberlerin belediyeyi yıpratma amacı taşıdığı vurgulanarak, “Belediyemiz tarafından ‘otopark harcı’ olarak tahsil edilen her bedel de yine otopark alanı oluşturulması için kullanılacaktır” denildi.

banner619
Düzce 29.12.2020, 16:46
1560
“AMAÇ DÜZCE BELEDİYESİNİ VE YÖNETİMİNİ YIPRATMAK”

Düzce Belediyesi’nden bazı yerel basın kuruluşlarında Sayıştay’ın 2019 raporlarına dayandırılarak otopark hesabından “mevzuat ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak, hesabın açılış amacına uygun olmayan giderler için harcama yapıldığı” iddialarıyla ilgili açıklama geldi.

“OTOPARK FAALİYETLERİ YASALARA GÖRE DÜZENLENİYOR”

Açıklamada belediyenin otopark faaliyetlerini Resmi Gazete’de yayımlanan yasalara göre düzenlenmekte olduğu vurgulanarak, “22.04.2016 tarih ve 26147 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan otopark yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 1. maddesi uyarınca; “İnşaat ruhsat aşamasında otopark yapı bedelinin %25’ini peşin olarak alınır” hükmünü uygulamıştır. Bu çerçevede yapılara ait otopark çözümlemeleri için bu maddeye göre Belediye hesabına % 25 peşinat yatırılmaktadır” denildi.

“OTOPARK HARCI YİNE OTOPARK ALANI OLUŞTURULMASI İÇİN KULLANILACAKTIR”

Açıklamanı devamında hesapta biriken miktarın finansman desteği amacıyla gerektiğinde geçici olarak cari hesaplara alınarak kullanılmakta olduğu ifade edilerek, “Nakit akışı düzeldiğinde kayıtlı bedel Belediyemiz otopark hesabına da aktarılmaktadır. Bu durum otopark hizmetlerinde hiçbir aksamaya mahal vermemektedir. Göreve başladığımız tarihten itibaren çözümü konusunda çeşitli alternatif projeler ürettiğimiz otopark sorunu, ulaşım konusunun önemli bir parçasıdır. Belediyemiz tarafından ‘otopark harcı’ olarak tahsil edilen her bedel de yine otopark alanı oluşturulması için kullanılacaktır” cümlelerine yer verildi.

“DÜZCE BELEDİYESİ’NDE KAMU VİCDANINI YARALAYACAK İŞ OLMAZ”

Açıklamada ayrıca “Hemen hemen her konuda Düzce Belediyesini ve yönetimini yıpratmak, hemşehrilerimizin nazarında değersizleştirmek isteyen yayınların amacını biliyoruz. Ancak hemşehrilerimizden bu tür haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Bir kez daha hatırlatmakta fayda var: ‘’Düzce Belediyesi kamu vicdanının yaralayacak hiçbir iş ve işlemin içinde olmadan hizmet odaklı çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir” denildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
Osman 10 ay önce
Yöentim yıpranmasın diyorsanız çürükleri ayıklayın, kimsenin kesesine değil de Düzce'ye hizmet edin. Bu halk size toz kondurmaz.
akif 10 ay önce
dik dik cevaplarda vermezlermi?faiz geliri için vadeli banka hesabında tutacaksın faiz geliri elde edeceksin para erimesin diyor sayıştay da...boğuntuya getirmeyin.siz anladınızda.....
YAVUZ0881 10 ay önce
Allah belasını versin bu belediye yönetiminin yer gök otopark lan kime peşkeş çekiyorsunuz bu milleti inek gibi sağmaktan bıkmadınız mı bir akcakoca belediyesi kadar olamıyor duzce belediyesi orda otopark ücreti diye bir şey yok yazıklar olsun dini imanı para olmuş bu zihniyetin ilk seçimde baybay bunuda şimdiden kapak yapayım
alternatif 10 ay önce
müteahhitlere yer açmak için talan edilen yerler hiç yoktan yol diye gösterilirken kimin vicdanı acaba? zerre inanılacak bir tarafınız kalmadı..bu dünyada adalet hukuk sizden yana..