banner614

ANAOKULU KARMAŞASINA NOKTA KOYULDU

banner619

Düzce Valiliği, uzaktan eğitime geçilen anaokulları ile ilgili ‘kamu-özel’ karmaşası yaşanması üzerine bir bilgilendirme yaptı. Valilik, resmi ya da özel ayrımı olmadan tüm anaokulları ve anasınıflarının faaliyetlerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda 1 Aralık itibariyle ara verildiğini anımsattı.

Düzce 03.12.2020, 12:57
3927
ANAOKULU KARMAŞASINA NOKTA KOYULDU
banner785

Düzce’de özel okulların anasınıflarında eğitim-öğretime devam edildiği yönünde oluşan algı Düzce Valiliği’ni açıklama yapmaya itti. ''Anasınıfı ve anaokulların faaliyetlerine ara verilmesi'' ile ilgili alınan kararın uygulanmasında tereddütlerin oluştuğu bildirilen yazılı açıklamada, bunun üzerine bu yanlış anlaşılmaların giderilmesi amacıyla alınan kararlar bir kez daha anımsatıldı.

Buna göre; 1 Aralık’ta toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararında açıkça belirtildiği üzere yeni bir karar alınıncaya kadar resmi ya da özel fark etmeksizin tüm anaokulları ve anasınıflarının faaliyetlerine ara verildiği kaydedildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde cezai işlem uygulanacağı vurgulandı.

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (26)
Bir garip iş 2 ay önce
Bu nasıl bir virüs ki, aynı yaş grubuna eğitim veren milli eğitim bakanlığına bağlı anaokullarında bulaşıp eğitime ara veriliyor ama sosyal politikalar bakanlığına bağlı kreşlerde bulaşmayıp eğitime devam ediliyor. Virüsün bu özelliğini açıklayacak bir yetkili vardır herhalde.
Güler 2 ay önce
Bu ayrimcilik neden kapatiliyorsa hepsi kapatilsin ebebeyinleri cocuklarimizi calisankar neden magdur ediliyor ?
Garip İşler 2 ay önce
Bu nasil bir virüs ki,aynı yaş grubuna eğitim veren milli eğitim bakanliğina bağli anaokullarinda bulaşıp kapatılırken,aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı kreşlerde bulaşmayıp eğitime devam ediliyor.Virüsün bu özelliğini açıklayacak bir yetkili varmi??
2 ay önce
Bu nasıl bir anlayış madem çocukların sağlığı alınan tedbirler sağlık içinse Aile ve Sosyal Hizmetlere Bağlı kurumlara aşı mi geldi onlar virüsü yendi mi Aileyi düşünen bakanlık nerde kararın
????? 2 ay önce
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı kreşleri kapatılmıyorsa bizler neden kapatılıyoruz bu nasıl bir ayrımcılık bizlerde özel okuluz onlarda bizim suçumuz milli eğitime bağlı olmamız mı kapanıyorsa hepsi kapatılmalı bunadık bir mantıktık
Vatandaş 2 ay önce
Milli eğitime bağlı kurumlar kapatılırken sosyal hizmetlere bağlı olan kurumların açık olabilmesi neye dayanarak yapılıyor milli eğitime bağlı olan kurumlardaki çocuklarımızın sağlığı çok önemli tamam peki sosyal hizmetlere bağlı olan kurumlardaki çocuklarımızın sağlığı ??? Çok anlamsız bizler çocuklarımız ile varız !!!
Eğitimci... 2 ay önce
Kapatılması gereken onca yer var iken neden okullar neden anaokulları biz eğitimcilerin çocuklarımıza ihtiyacı çocuklarımızın ise bizlere ihtiyacı var çalışan aileler ne yapacak bu durumda çocukları ile mi gidecekler işe yapmayın !!!
Eğitimci 2 ay önce
Anaokulu ve kres ayırımı yapmadan net bir bilgi veririniz lütfen ,özel bir anaokulunda çalışan biri olarak ,Aile ve sosyal politikalara bağlı kreşlerin açık olması bizim kurumun kapalı olması cok şaçma ,bizim onlardan yaptığımız farklı bir iş yok ,çalışan annelerimizin mağdur olması adına ,sesimizi duyun lütfen ,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-1°
parçalı az bulutlu