banner851

banner614

ANKARA’DA İSKİ ZİRVESİ

banner619

İstanbul'un su ihtiyacının karşılanmasına yönelik, Baraj gölü için Tarım ve Orman Bakanlığında Melen Barajı Havzası toplantısı yapıldı. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı, Cumayeri Belediye Başkanı, Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı ve İSKİ Daire Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda, Düzce heyeti İSKİ tarafından TÜBİTAK’a yaptırılan çevre planlamasındaki birçok maddeye bölgeyi olumsuz etkileyeceği gerekçesi ile itiraz edeceklerini açıkladı.

banner846
Düzce 26.09.2019, 12:48
1882
ANKARA’DA İSKİ ZİRVESİ
banner844

Ankara’da Su yönetimi Genel Müdürlüğünde yapılan toplantıya Akçakoca Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Yılmaz, Fen İşleri Müdürü Yasin Efe’nin yanı sıra, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Cumayeri Belediyesi Başkanı Mustafa Koloğlu katıldı. İSKİ Daire Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda Melen Barajı Özel Hüküm Belirleme konuları ele alındı.İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK'a plan yaptırılan çevre planlamasındaki havza için öngörülen birçok maddenin bölge açısından olumsuz olacağını ifade eden belediye başkanları, “İSKİ'nin zorunlu dayatmalarına karşı engelleme yapacağız.” tepkilerini dile getirdi.‘’Düzce belediyeleri olarak bu konularda itirazlarımızı yapacağız’’

Baraj gölüne en yakın ilçenin Cumayeri ile Akçakoca olduğunu hatırlatan Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, “Havza için hazırlanan koruma bandı hükümlerine göre 300 metrelik yakın koruma havzası belirlenmiş. Bu hazırlanırken, baraj gölü çevresindeki köylerin ulaşım yolları hiç dikkate alınmamış. Ayrıca belediye olarak rüzgâr ve güneş enerjisi kurulmasına ilişkin projelerimiz bulunuyor. İSKİ bunları da uygun görmüyor. Düzce belediyeleri olarak bu konularda itirazlarımızı yapacağız.” dedi.

Yapılan itirazları not alan İSKİ yöneticileri, yeni bir durum değerlendirmesinin ardından, belediye başkanları ile gelecek ay  bir araya gelerek ortaya çıkan pürüzleri gidereceklerini bildirdi.

Haber: S.AYDINLI

 
Yorumlar (7)
81bjk 2 yıl önce
Duzcenin suyunun peşkeş çekilmesine izin vermedikleri icin teşekkürler bu ekibe.iste eğitim kapasite liyakat budur.
Lokman 2 yıl önce
Yıllardır Düzce miz bu İSKİ yüznden birçok proje geri döndü birçok yatırım gelmedi çet raporuydu vs denilerek Düzce miz resmen cezalandırıldı peki bunun sorumluları bunu neden dile getirmiyor
İski 2 yıl önce
Geçmiş dönem Milletvekillerin den Sayın Metin Kaşıkoğlu na sormak gerekir. Düzcenin İski diye bir probleminin olmadığını hep beyan etmiştir....Gelinen nokta halının altına süpürülen sorunların halı delinmeye başlayınca ortaya çıkmasıdır.. Gözümüz aydın ...
Vatandaş 2 yıl önce
Sen düzcenin suyunu reise yarancam diye bedavaya peşkeş çek sonra itiraz et. Cumayerindekiler zengin olsular o zaman niye sesleri çıkmadı. O iş bitti.
Kemal kaya 2 yıl önce
Ey bakanlık ey baskanlar bugüne kadar neredeydiniz, bu tamamen İmamoğlu nu engelleme cezalandırma operasyonudur
Doğru gözlem. 2 yıl önce
Düzcenin suları akpliler tarafından istanbula peşkeş çekilirken sana dirhemle su verilirken tükettiğin suyun hesabı sana sorulurken bu dayatmaları görmeyen bu sivri akıllılar şimdi ne olduda dayatmaları fark ediverdiler? Bu gün başlamadı bütün bunlar.. Bence çok doğru bir tespit yapıyor arkadaş.
Ali 2 yıl önce
Ne alakası var bunla