banner851

banner614

APARTMANA KURDUKLARI ÇADIRDA YAŞIYORLAR

Düzce merkeze bağlı Çamköy Mahallesi TOKİ Konutlarında, ailesi tarafından sokağa atılan Erkar Özkaynak, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi ve 3 yaşındaki kız çocukları ile birlikte, bir binanın blok boşluğunda kurdukları çadırda yaşamak zorunda kaldı. Yaşadıkları mağduriyeti Öncü Haber mikrofonuna anlatan Erkar Özkaynak ve imam nikahlı eşi Satıman Solak, “Bize yardım edin lütfen. Ne olursunuz sesimizi duyun” diyerek Düzceli yetkililerden yardım istedi.

banner619
Düzce 02.09.2021, 18:49 03.09.2021, 17:57
7334

Çamköy TOKİ Konutlarında aile dramı yaşanıyor. Kısa bir süre önce, ‘adam yaralama’ suçundan ceza evinden çıkan ve Denetimli Serbestlik hükmünün devam ettiği Erkar Özkaynak, ailesi tarafından, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi Satıman Solak’ı istemedikleri gerekçesiyle 3 yaşındaki kızları ile birlikte sokağa atıldı.

Kalacak bir yer bulamayan Özkaynak ve Solak çifti, 3 yaşındaki kızları ile birlikte Çamköy TOKİ konutlarında bulunan bir apartmanın blok boşluğunda kurdukları çadırda yaşamaya başladı. 9 aylık hamile olan Satıman Solak, 3 yaşındaki kızı ve imam nikahlı eşi ile birlikte kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Bize yardım edin lütfen!”

Yaşadıkları mağduriyeti Öncü Haber Mikrofonuna anlatan Satıman Solak, “Eşimin ailesi beni istemiyor, bizi sokağa attılar. Buraya geldik ve burada da çadır yaptık. Komşularımız çadır kurmamızı istemiyorlar, evden attılar bizi. Haftaya doğumum var, üç yaşında kızım var. Biz sadece sıcak bir yuva istiyoruz. Bize hiç kimse sahip çıkmadı. Biz çadırı bile zor aldık, yardım topladık etraftan da öyle aldık çadırımızı. Yağmur yağdığı zaman çadırda çok zor oluyor. Yağmur yağmaya başlayınca oraya sığındık ıslanmamak için, ama orada da ıslandık. Bizi kovsunlar istemiyoruz, bize yardım edin lütfen. Ne olursunuz sesimizi duyun.  Buraya komşulardan izin alarak geldik, bazı komşularımız izin verdi kalmamıza, bazı komşularımız izin vermedi, kovdular bizi. O yüzden burada da kalacak yerimiz yok” dedi.  

“Devlet babadan sığınacak bir yuva istiyorum”

Sabıkalı olduğu için hiç kimsenin kendisine iş ermediğini, bu nedenle çalışmadığını ifade eden Erkar Özkaynak ise, “Ben hiç kimseden hiç bir şey istemiyorum. Sadece ailem için sıcak bir yuva istiyorum. Üç yaşında bir kızım var, eşim hamile ve astım KOA hastası. Ben hiç bir şey istemiyorum, sadece devlet babadan sığınacak bir yuva istiyorum.  Ailem eşimi istemedi. Eşimle biz kuzeniz, akraba evliliği yaptık. Benim annemle babam, teyzemle düşmanlar. Bende eşimi sevdiğim için kaçırdım, ama bizim ailemiz bizi bir arada görmek istemedi. Eşimin babası cezaevinde. Şuan rahat vermiyorlar bize.  20 yaşındayım, üç ay sonra askere gideceğim. Ben yaralamadan ceza evine girdim, bir buçuk sene ceza evinde yattım. Şuan denetimli serbestlikle dışardayım. Bu nedenle bana kimse iş vermiyor” diye konuştu.    

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (13)
Nusrettin 2 hafta önce
Bu vatandaş ile ilgili en sağlıklı haberi mahallenin muhtarı kendisi de romen olan muhtar irfan verir.maalesef bu insanlar beleş yaşamaya alışmışlar..kattiyen çalıştıramazsın. Devlet sıcak yuva verdi izbelelikten çıkararak ev sahibi yaptı .ama bu mahallede kanunsuz ne ararsan var..valilik,emniyet ve belediyemiz bu durumu çok iyi biliyor.
vatandaş 2 hafta önce
Yahu arkadaş bu devletin bir an önce nüfus kontrolü için düzenleme yapması şart! çocuğa bakamayacak kişilerin çocuk doğurması yasaklanmalı! yeter
fed 2 hafta önce
reis demedimi en az 3 diye,adam söyleneni yapıyor
Ysf 2 hafta önce
Memlekette kız mı kalmadı akraba evliliği yapıyon
vatandaş. 2 hafta önce
çocuk yapacaklarına çalışsınlar.
kibirliye 2 hafta önce
sanamı soracaklardı ne yapacaklarını? kendinizi böyle herkesten üstün görme hastalığından kurtulun.
DÜZCELİ 2 hafta önce
HABERİ NERENLE OKUDUN ACABA
halk 2 hafta önce
suriyeli afganlı olsa ilkönce siyasiler alırlar hemen poz poz resimler çektire çektire gösteriş yapa yapa yardım ederlerdi..
fed 2 hafta önce
kardeş malesef suriyeli değilsin
Hızlı delikanlı 2 hafta önce
20 yaşında, askere gitmemiş, 3 yaşında kızı var. Kardeşim bu ne hız?
sanane 2 hafta önce
sanane ki? herkes senin gibi düşünmek zorunda mı?
yeter artık 2 hafta önce
Düzcede başka mahalle yok mu sorunları olup haber yapılacak,neden sürekli Çamköyde haber yapılmakta,aile zor durumdaysa öncelikle burada mahalle muhtarı yer alıp,aile ile beraber habere çıkıp ihtiyaç sahibi olduğunu belirtirdi değil mi,bu haberler inandırıcı gelmiyor artık,insanlar böyle yapıp istediklerini yaptırmaya çalışıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın