banner851

banner614

ARABACI KÖYÜ KÖPRÜSÜ YENİLENİYOR

banner619

Akçakoca’ya bağlı Arabacı Köyü ile civar köylerin bağlantısını sağlarken, temmuz ayında yaşanan sel afetinde zarar gören Arabacı Köyü Köprüsü’nün yenilenmesi için çalışmalar başladı.

banner846
Düzce 08.10.2019, 14:47 08.10.2019, 18:40
1103
banner844

18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce’de etkili olan sağanak yağış, Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde afete dönüşürken, 7 vatandaş hayatını kaybetmişti. Yaşanan taşkınlarda çok sayıda köprü ve menfezin yıkılması sonucu köy ulaşımları aksamıştı.

Felaketin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarının tamamlanması sonrası yol ve köprü yenilemeleri için düğmeye basıldı. Akçakoca’nın köylerine ulaşım sağlayan önemli köprülerden olan ancak sel afetinde kullanılamaz hale gelen Arabacı Köprüsü’nde DSİ tarafından onarım çalışmaları başladı. Konuya ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı bilgilendirmede şunlar kaydedildi:
“İlimizde yaşanan taşkın felaketinden sonra; Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonunda, taşkından zarar gören köprülerin yapımı için DSİ Genel Müdürlüğü ilk etapta, "Düzce İli Dereleri Üzerindeki Sanat Yapılarının Yapımı ve Rehabilitasyonu 1. Kısım" işi kapsamında, Akçakoca ilçesi Arabacı ve grup köylerinin bağlantısını sağlayan Arabacı Köyü Köprüsü’nün yapım çalışmalarına başlanılmış olup, çalışmalar devam etmektedir. Köprü inşaatının temel ve perdelerinin yapım işi bitimini müteakip, yaklaşım duvarları ve birit imalatları yapılmaktadır. Döşeme çelikleri sahaya inmiş olup, montaj işlemine bir iki gün içerisinde başlanılarak köprü imalatı tamamlanacaktır.”

HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (1)
Resul İnan 2 yıl önce
KÖPEĞİN ADAMI ISIRMASI DEĞİL ADAMIN KÖPEĞİ ISIRMASI HABERDİR !! yani ne anlamalıyız köprü yapılmasa araştırıp neden yapılmadığını ortaya koymak sizin ödeviniz, yıkılmış köprüyü devlet tekrar yapıyormuş bunun neresi haber