banner614

“ASAR SUYU, DÜZCE’NİN GERDANLIĞI”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu ile Asar Suyu Deresi çevre düzenlemesi ve ıslah çalışmaları hakkında görüştü. Başkan Özlü, Asar Suyu’nda hem fiziksel yapısı hem de şehir karakterine uygun şekilde peyzaj uygulaması yapılacağını belirtti.

Düzce 19.10.2020, 17:53 20.10.2020, 11:14
3673
“ASAR SUYU, DÜZCE’NİN GERDANLIĞI”
banner785

Düzce’nin merkezinden geçen ve Başkan Özlü’nün ‘şehrimizin gerdanlığı’ şeklinde nitelediği Asar Suyu Deresi için yapılacak köklü değişim için çalışmalar devam ediyor.

Şehir kimliğine katkı sağlayacak ve Asar Suyu Deresi’nin görüntüsünü tamamen değiştirecek düzenleme çalışmaları konusunda Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu ile dere çevresinde incelemelerde bulunan Başkan Özlü, Düzce’nin en önemli ve görünen akarsularından biri olan Asar’ın planlanan süre içinde yepyeni bir görüntüye kavuşacağını söyledi.

"PEYZAJI HAVZA KARAKTERİNE UYGUN OLACAK"

Asar Suyu Dere yatağında sürekli olarak temizlik yapılacağını daha önce açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çevre düzenlemeleri konusunda doğal bitki örtüsü ile uyumlu yeşil alan çalışmalarının uzman görüşler eşliğinde hayata geçirileceğini ifade ederek “Asar Suyu Deresi, çevresinde yaşam olan bir havza. Burada yapacağımız çalışmalar kent estetiğini desteklemeli ve uyum içinde olmalı. Elbette bu alana yapacağımız her türlü düzenleme toprak ve su karakteri ile uyumlu şekilde uygulanmalıdır.

Bu konuda üniversitemizden değerli hocamızdan görüş aldık. En güzel görüntüyü yakalamak için gerekli fiziki ve teknik alt yapıyı sağlayacağız. Kalıcı bir iş yapmak için çalışıyoruz. Kendisine burada bizimle paylaştığı görüşler için teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Düzce için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (9)
Zelis 1 ay önce
Aa koltuktan kalkabilmis ama ne yazikki başıboş ac hayvanlari işsizler için iş ortamı hazirlayacagina kaldırım dere başka bi işlem görmeyen duzce kim gelirse gelsin her gelen eskiden yapanlanlari yıkıp kemdi istediğini yapiyo parası da 10 dakkalık otobüslere yapılan zam vergiler falan başkanımız sağ olsun değil duzcem sağ olsun onlar bizim vergilerle yapılıyo ne yazik
Düzceli 1 ay önce
Belediye. ve işkur önce el ele versin Düzce de iş sizlik sorunu ve yaş olayını çözümlesin insanların iş ihtiyacı var giderleri var okuyan çocukları var nereye başvuru yapılıyorsa iş olarak hep 35 yas siniri 35 yaşındaki kişilerden alınan verimlilik 36 veya 37 yaşındaki kişilerden alınmıyormu önce işsizliğe çözüm bulunsun
Temel 1 ay önce
Başkandan ricamız çoban kavşağına da el atması, düzceye hiçbir faydası olmayan bir kavşak
Resul İnan 1 ay önce
boş yapma bakan, sıfatının gereği olarak eskişehire bak!
Citizen 1 ay önce
Kastamonu örnek alınabilir.
Osman 1 ay önce
Milletin evinde su yok, başkan hala şekil şukul peşinde.
Kazım Karabekir 1 ay önce
Bence bişe yapmasın pis atık sular asar deresine dökülüyor herkes kirletiyor bence bunun önüne geçilmeli
Asabi 1 ay önce
Belediye önce kendisini. Adliye civarında dere kenarına döktüğü molozları kaldırsın!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı