banner851

banner614

ASGARİ ÜCRET YORUMU: RAKAM DÜŞÜK

"Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Düzce'ye gelen ve esnaf ziyaretleri gerçekleştiren CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, muhalefetin halinden memnun olduğunu, iktidar olmak gibi bir derdi bulunmadığını söyledi.

banner619
Düzce 28.12.2020, 15:50 28.12.2020, 18:14
2430

Sivas'tan 4 Eylül'de başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Düzce'ye gelen İnce, İstanbul ve Gaziantep caddelerinde esnafı ve vatandaşları selamladı.

“Çok yakın bir sürede 81 vilayeti tamamlayacağız”

İnce, ziyaretleri sonrası Anıtpark Meydanı'nda gazetecilere, ziyaretlerine 15-20 gün ara vermelerinin ardından bugün tekrar Düzce'den başladıklarını aktardı. İnce, "Bugün 48 vilayeti gezmiş olduk. Çok yakın bir sürede 81 vilayeti tamamlayacağız." dedi.

Büyük bir şemsiye kurmaları gerektiğini dile getiren İnce, "Bu büyük şemsiyenin altında ülkücüler olmalı, sosyal demokratlar, muhafazakarlar, sünniler, aleviler olmalı, herkes olmalı bunun altında. Memleket bir uçurumun başında duruyor. Bu memleketi bu uçurumun başından çekip almamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

“Önce kendine güvenerek yola çıkacaksın”

İnce, Türkiye'nin üretebilmesi için çiftçisinin, sanayicisinin desteklenmesinin önemli olduğunu belirterek, "Muhalefet de halinden memnun, iktidar olmak gibi bir derdi yok. Muhalefetin de öz güven eksikliği var. Kendine güvenmeyip dostlarla birlikte iktidara gelinmez. Önce kendine güvenerek yola çıkacaksın. Bizim hedefimiz 50 artı 1 almak. 50 artı 1 hedefleyerek yola çıkacağız." diye konuştu.

Asgari ücret yorumu

Asgari ücretin 2021 yılı için net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklamasının sorulması üzerine İnce, bu rakamın düşük olduğunu savundu.

İnce, CHP'nin son dönemde taciz iddialarıyla gündeme gelmesi ve Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesi olayının ardından CHP'li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin'i telefonla arayarak "davadan vazgeç" dediği iddialarının sorulması üzerine ise "Ben haftalık skandallar eksik olmuyor demiştim ama 3 günde bire düşürdü arkadaşlar. Allah selamet versin." ifadelerini kullandı. (AA)

banner844
Yorumlar (3)
özkan özçelik 9 ay önce
sayın ince sana olan haklarımı helal etmiyorum sen bu seçmeni seçim gecesi sattın hala anlatıyorsun yazıklar olsun sana senden bi cacık olmaz
Veysel BAĞCI 9 ay önce
Asgari ücret neden hükümetler tarafindan belirlenir?

Eger hukumetler belirlemese, asgari degil, kafama gore ücret olurdu.

Asgari ucretin altinda ucret veremezssin demektir.

Yani üstü serbest, herhangi bir kisitlama yok.

Muhalefet olsun diye az diyenler, calisansa patronundan talep eder.
İsverense madem veriliyor, verebilir, guzelde örnek olur.

Her nekadar devlet LAİK olsada ,inanlar laik degil.

İşçisine yediginden yedirmek, giydiginden giydirmek zorunda.
Mesela bukadar basit.
Kaynasli belediyesi mesela , diger belediyeler, isverenler taşın altına elini kolunu koysun. Yani hukumet 5000tl diyince gokyuzunden parami gelecekti. Madem verilebiliyot üstü serbest bırakıldı.
vatandaş 9 ay önce
muhalefetin aklı başında olan tek adamı, ama iktidar olursa aklı başından gider, tatanga derim, zaafları var, o yüzden boşa nefes tüketiyor, yaptıklerı reise yarar sadece.