banner851

banner614

ATAY: "MUHTARLAR DEMOKRASİMİZİN TEMEL TAŞI"

Düzce Valisi Cevdet Atay, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneğini ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların gününde sorun ve sıkıntılarını dinleyen Atay, muhtarlar gününü de kutladı.

banner619
Düzce 19.10.2020, 17:00
1543
ATAY: "MUHTARLAR DEMOKRASİMİZİN TEMEL TAŞI"

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile Düzce Valisi Cevdet Atay, Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli’de hazır bulundu. 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile yapılan ziyarette muhtarların sorun ve sıkıntılarını tek tek dinleyen Vali Atay, muhtarların vatandaşların derdiyle dertlendiğini, kimsesizin, yaşlının, hastanın, yetimin hemen yanında olduğunu, devletin vatandaşa uzanan gönül eli, gözü, kulağı olduğunu belirtti ve muhtarlarla tek tek ilgilendi.

Vali Atay Muhtarlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada ise, "Muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla,19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyorum. Tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve esenlikler diliyorum," ifadelerini kullandı. (İHA)

banner844
Yorumlar (2)
Resul İnan 12 ay önce
M.K.Atatürk'e atıfla sallama sloganlar yazarlar ya '' Taksiciler en kutsal meslek erbabıdır '' gibi , Vali de benzer şekilde sallamış demokrasinin temel taşı muhtarlar ha
hadi oradan 12 ay önce
Hangi demokrasinin değer taşıymış. Kuzey Kore ile aynı ligde olan TÜRK TİPİ DEMOKRASİNİN Mİ?