banner851

banner614

AVRUPALI GENÇLER KONURALP’İ ZİYARET ETTİ

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve geldiği andan itibaren kazı çalışmalarından büyük yol kat edilen Prusias ad Hypium Antik Kenti şimdiden yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kazıların devam ettiği bölgeyi son olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen Erasmus öğrencileri ziyaret etti.

banner846
Düzce 23.06.2021, 16:20 23.06.2021, 18:26
618
banner844

Batı Karadeniz Bölgesinin tek antik kenti olma özelliği taşıyan Konuralp, pandemi döneminde de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Düzce Alfa Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve 2020 yılında kabul edilen Erasmus+ gençlik çalışanı hareketliliği projesi kapsamında Düzce’ye gelen 28 Erasmus öğrencisi Konuralp Antik Tiyatroyu ziyaret etti.

İsveç, İngiltere, Bulgaristan, Fransa, Romanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Makedonya ülkelerinden gelen öğrencileri Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Beytullah Yılmaz karşıladı.

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi arkeologları 28 Erasmus öğrencisine Konuralp Prusias ad Hypium Antik Kenti’nin ve Antik Tiyatro hakkında bilgi verdi.

Antik Tiyatro’ya hayranlık ve ilgi ile inceleyen gençler, bol bol da fotoğraf çektirerek hatıralarına Düzce’yi de ekledi.

Yorumlar (3)
Baskana 1 ay önce
Hangisine..Afganlilarami suriyeli iraklilarami..Hepsinden nefret ediyorum..
luizao 1 ay önce
bizim ulkemiz turistlere afganlilara suriyeli araplara cennet zaten biz duzce disina cikipta tatil yapamiyoruz yaziklar olsun boyle duzene
kasaba 1 ay önce
turistler 10 sene öncede geliyordu 15 sene öncede geliyordu abartmayın.