banner851

banner955

BAĞIŞLANAN KİTAPLAR KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE OLACAK

Düzce'de Gençlik Spor İl Müdürlüğünce kitapsız köy okulu kalmaması için "1 kitap, 1 şarkı " konseri düzenlendi. Konsere girişler, bilet yerine kitap bağışıyla yapıldı. Bağışlanan kitaplar köy okullarına kütüphane olacak

Düzce 11.03.2022, 13:34 12.03.2022, 17:50
193
banner1032

18 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen konsere girişler, bilet yerine kitap bağışıyla yapıldı. Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, köy okullarındaki kütüphane eksiğini kapatmak için konser düzenlediklerini söyledi.

‘Toplanan kitapları köy okullarına dağıtacağız’

Gönüllü gençlerin ve gençlik grubunda bulunan müzik grubunun bir proje fikri olduğunu dile getiren Yazıcı, "Konser vererek merkezimizde ve ilçelerimizde bulunan köy okullarındaki kütüphane eksiğini gidermek için gençlerimiz burada verdi. Konsere giriş bileti olarak toplanan kitapları hem köy okullarımıza dağıtacağız hem de kütüphaneler kuracağız." dedi.

2 bin 500 kitap toplandı

Yazıcı 2 bin 500 kitap elde edeceklerini belirterek, "Bu projede gönüllü gençlerimizin ve müzik grubumuzun ciddi emeği var. Halkımızın da teveccüh var. Bu programda ciddi manada kitap toplandı. Toplanan kitapları gönüllü gençlerimizle köy okullarımıza dağıtacağız. Amacımız; kitap okumayı yaygınlaştırıp kitabı olmayan köy okullarımıza da kitap sağlamak." diye konuştu. Konseri dinleyenler, şarkılar eşliğinde keyifli vakit geçirdi.

AA

Yorumlar (1)
Düzce 7 ay önce
Gb internet yollayin
13
kapalı