banner851

banner614

BAHÇEŞEHİR’DE KADINLARLA TOPLANTI

2019 yılında ulaşım sisteminde sil baştan yapılan yenileme ile devreye sokulan küçük toplu ulaşım araçları arttırılan sefer sayılarına rağmen sorunları tam olarak gideremedi. Biletten güzergahlara, şoförlerin tutumundan sefer saatlerine kadar birçok konuda sıkıntı yaşayan Düzceliler, çözüm merci olan Düzce Belediyesi’nden kalıcı adım talep etti. Artan şikayetleri asgariye indirmek isteyen Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden biri olan Ulaşım A.Ş. yönetimi, ilk olarak Bahçeşehir’de ikamet eden kadınlarla bir araya gelerek bir yandan taleplerini dinledi bir yandan da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Düzce 14.01.2022, 11:05 14.01.2022, 11:04
1063
BAHÇEŞEHİR’DE KADINLARLA TOPLANTI

Ulaşımda yaşanan sıkıntıların giderilmesi için harekete geçen Düzce Ulaşım A.Ş. yolcuların talep ve önerilerini dinlemek için şehrin çeşitli noktalarında toplantı düzenlemeye başladı. Düzce kamuoyuna yansıyan ilk toplantının adresi Bahçeşehir Bölgesi oldu. Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren BELMEK kurslarına Bahçeşehir ek hizmet binasında devam eden kursiyer kadınlarla da toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Ulaşım A.Ş. yetkilileri Murat Postoğlu ve Levent Sivrikaya katılırken Belmek sorumlusu İlknur Bahar da yer aldı.

YOĞUNLUĞA GÖRE EK ARAÇ HİZMETİ VERİLİYOR

Düzce Belediyesi iştirak şirketi Ulaşım A.Ş. Operasyon Müdürü Murat Postoğlu, kadınların bütün soru ve taleplerini dinleyip cevaplandıracaklarını belirterek, “Sabah ve akşamları yoğunluk olan bölgelere araç ilavesi yapıyoruz. Gün içinde sefer aralığını açıyoruz. Çünkü 12.00-15.00 arasında gerçekten yolcu çok fazla olmuyor. İzleme ofisi ile bütün bilgileri alabiliyoruz. Kameralardan araçların içerisindeki yolcu sayısını görebiliyoruz.” diye konuştu.

Ulaşım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Levent Sivrikaya ise “Türkiye’nin her yerinde sabah ve akşam saatlerinde sıkışıklık oluyor. Bizler sahada ve izleme ofisimizle eksiklikleri takip ediyoruz ve anında müdahale ediyoruz.” şeklinde konuştu.

KENT KART MOBİL ANLATILDI

Ulaşım konusunda 7/24 esasına göre çalışan Düzce Ulaşım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Levent Sivrikaya, Kent Kart sistemi ile vatandaşlara birçok yeniliği ve kolaylığı sağladıklarını belirterek, “Kent Kart mobil uygulaması ile ulaşıma birçok avantaj sağladık. Otobüs saatleri, durakları, güzergâhları, kart bakiyesi ve yaklaşmakta olan otobüsleri bu uygulamayla birlikte anında öğrenebilme imkânı sunduk. Ayrıca günlük bilet uygulamasını da 48 saate çıkarmak için çalışıyoruz. Burada da bir iyileştirme yapacağız.” şeklinde konuştu.

Kent Kart yetkilileri mobil uygulamanın işleyişini ve sağladığı avantajları uygulamalı olarak anlattı. Kadınlar ise merak ettikleri tüm soruları sorarak cevaplarını aldı.

Yorumlar (7)
XXX 2 hafta önce
Bu toplantıdan neden bizim haberimiz olmadı acaba?herşey olmuş bitmiş haber yapılmış..sabah sabah gelmeyen otobüs nedeniyle işlerimize geç kalmalarımızı anlattılar mı mesela? Ayakta yolcu sayısı otobüs denen o minimal ulaşım araçlarında yazıyor ama tıklım tıklım gidiyoruz.sığamıyoruz mesela o pek memnun otobüslerinizin koltuklarına.. yolcuların arkasından dedikodu ,el kol hareketi yapan şöförleriniz var mesela.. sabah ilk seferlerine uyanamadıgı için gelmeyenler de.. kim o toplantıya katılanlar acaba?duyursaydınız kesinlikle katılır,konuşurduk..
fatih 2 hafta önce
Kalıcı konutlar şehir merkezi 7 km 10 dk yol sürüyor. yoğun saatlerde boş minibüsü beklemek 20/25 dk sürüyor. Ne diyelim gerisini siz söyleyin...
Cash81 2 hafta önce
Özel araçla gezenler toplu taşımayı kullananlara ayar veriyo komedi filmi gibi
Faruk düzceli 2 hafta önce
Düne kadar ihlasta gazete dağıtan kişi bu gün genel müdür yardımcısı olduysa bu otobüsler hiç bir beklentiye girmemek lazım.Hiç bir şey düzelmez.
Düzce li 2 hafta önce
Bu arkadaşlar mı çözecek sorunu şimdi
Cash81 2 hafta önce
Bu araçlarla insan taşınmaz ufacık güvenli değil güzelim otobüslerden konserve kutusuna geçtik
Şampiyon 2 hafta önce
Hala bu sistemi savunuyorlar ya insanın aklıyla alay ediyorlar resmen ….. Dörtyüzbini geçmiş nüfus artı en az 30 bin mülteci göçmen 15 kişilik ne olduğu belirsiz araçlarla Düzce halkına zülüm çektiriyorlar….Bir tane durakta zaten doluyor bunlar ey insaf kaldı en az 5 durak ne oldu burda bekleyenler …. Uğur böcekleri diye adlandırılanlar resmen çile böcekleridir….
-1
hafif kar yağışlı