banner851

banner614

BAKAN DÜZCELİLER’İ ‘DAHA DİKKATLİ OLUN’ SÖZLERİYLE UYARDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık 100 bin kişiye düşen vaka haritasını açıkladı. Haftalardır yukarı yönlü bir ivme gösteren Düzce bu kez çok keskin bir artış yaşadı. En çok artış yaşanan 10 il arasına giren Düzce de artış sadece bir haftada yüzde 54 oldu. 11-17 Eylül tarihleri arasında kentte bin 249 kişi daha COVİD-19’a yakalandı.

banner619
Düzce 24.09.2021, 22:32
3066
BAKAN DÜZCELİLER’İ ‘DAHA DİKKATLİ OLUN’ SÖZLERİYLE UYARDI

1 Temmuz itibariyle başlayan tam normalleşme sürecinde vakaların günbegün arttığı Düzce’de beklenen oldu. Tedbirsizliğin, denetimsizliğin ve aşılama oranının düşük kalmasının faturası ağır oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11-17 Eylül haftasına ait illere göre haftalık 100 bin kişiye düşen vaka haritasını açıkladı. Geçen hafta Düzce’de 204 olan haftalık 100 bin kişiye düşen vaka bu hafta 316’ya fırladı. Kentte vakalar son bir haftada yüzde 54 oranında artmış olurken vaka sayısı nisan sonu seviyelerine döndü. Kötü rekoru nedeniyle Düzce, vaka yoğunluğu en çok artan 10 ilden biri oldu.

Bakan Koca, Düzceliler’i ve diğer 9 ilde yaşayan vatandaşları, “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı, tedbirler şart.” sözleriyle uyardı.

Verilere göre Düzce’de bir haftada bin 253 kişiye daha COVİD-19 teşhisi konuldu. Günlük ortalama vaka 179 oldu. Bu hafta itibariyle günlük vakaların 200’ü geçmesi gelecek adınaysa kaygılandırdı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (11)
Yahu biraz utanın!!! 1 ay önce
Adam ne düğününden ne gezmesinden taviz vermiyor orda burda sürtüyor sonra kalkmış okula laf ediyor aşı desen zaten yok. İnsan biraz utanır yahu. Herkes cahil bir sen mi akıllısın?
Çay yokmu çay 1 ay önce
Hastalik felan yok grip olan hastaneye koşarsa bu olur hastalik çiktigindan beri maske takmiyorum hergun insanlarla beraberim ama hiç bir şey gecirmedim ne karantina ne pozitiflik yalan dolan
Aşı aşı aşı 1 ay önce
Karantina zamanı herkes ağlıyordu şimdi ise aşı yaptırmam diyorsunuz bu nasıl iş kardeşim. Aşı yaptırmayan esnafın dükkanını kapatacaksın. Aşı yaptırmayanı işe almayacaksın kimsenin sağlığı ile oyanamaya hakkı yok kimsenin.
Vatandaş 1 ay önce
Düğün bayram demeden gezin tozun sonra suçu okullara atın. Cahil cahilliği över ama bizim sizin yüzünüzden kaybedecek bir dakikamız bile yok
Size rağmen cahil kalmaya 1 ay önce
Hepinize inat okullar açık kalacak. Siz okula laf edene kadar önce aşınızı olun. Düğün cemiyet gezip tozmayın kırın dizinizi evinizde oturun sonra ona buna laf edin.
Hadi ya 1 ay önce
Bunları haber yaparak ne amaçlıyotsunuz.Blinç mi ? Okullar bu şekilde saçma sapan açanların hiç mi günahı yok.Asıl suçlu bakan ve cumhurbaşkanıdır.Bu vefat edenlerin hasta olanların vebali onların üzerinedir
kafkas 1 ay önce
okulları açtınız .çocukların çoğunda maske yok.sınıflar 30 kişi.içerde güreşiyorlar.kapıda güvenlik diye tuttuğunuz biri ateş ölçüyor.normal okullara destek olunmadığı ortada yönetim çaresiz .gelelim kahvehane lerin durumuna oyun oynayanlar onları seyredenler .hiç birinde maske yok.işyerlerini konuşmaya bile gerek yok.ondan sonra korono niye yükseldi.bu ilde varmı bir yetkili .her makamın bir vebali var.onu öbür dünyaya gidince göreceksiniz.merkezi bu hale getiren çıkar gruplarınıda Allaha havale ediyorum.
Düzceli 1 ay önce
Üniversitenin açılması hiç iyi olmadı. 80 farklı ilden gelen öğrenciler salgını attırdılar.
Aslı 1 ay önce
Aşısızlık değil sayın editör tedbirsizlik ve rahatlık.kamuda bile kimse doğru dürüst maske takmıyor denetim yok.bence bu rakamları mumla ararız 1ay sonra
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın