banner851

banner955

BAKAN KOCA’DAN PAYLAŞIM GELDİ

Gümüşova’da sağlık görevlisi, kar nedeniyle ambulansın giremediği köyde yaşayan 79 yaşındaki hastayı sırtında ambulansa taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağlamıştı. O sağlık personeli Mehmet Çakmak’ın bu hareketi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dikkatini çekti.

Düzce 31.01.2022, 10:30 01.02.2022, 17:36
2851

Geçtiğimiz hafta Düzce’de Türkiye’nin ayakta alkışladığı bir olay yaşandı. Gümüşova ilçesine bağlı Yıldıztepe Köyü’nde yaşayan Hasan Türker, rahatsızlanınca 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi. İhbar üzerine 112 Acil Servis ekibi derhal yola çıktı.

Yaşlı hastayı sırtında taşıdı

Köye ulaşan ekip, kar nedeniyle ilerleyemedi. Hastanın evine yürüyerek ulaşan ekipte yer alan sağlık görevlisi Mehmet Çakmak, yaşlı adamı sırtına alarak 500 metre mesafedeki ambulansa taşıdı. Çakmak bu hareketiyle herkesin takdirini topladı.

Bakan Koca’dan paylaşım geldi

Bu olay Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın da dikkatini çekti. Çakmak’ın yalı hastayı sırtında taşıdığı anda çekilmiş olan fotoğrafı paylaşan Bakan Koca, “112 Acil ve UMKE Ekiplerimiz, ülkemizin birçok bölgesinde karla mücadele devam ederken, yolları ulaşıma kapalı yerleşim yerlerinde hastalarımıza ulaşmayı başarıyor, evde yapılan ilk müdahalenin ardından birçok hasta gerekiyorsa hastaneye kaldırılıyor. Fotoğraf, Düzce’den.” paylaşımı yaptı.

banner844
Yorumlar (4)
Hlk 9 ay önce
Bilim insanlari ne diyor bu bakan ne diyor..turkovakin hala klinik calismalari surerken neden yaptiralim
vicdan 9 ay önce
alkışlatmana gerek yok, bu insanlara haklarını öde yeter, bir kuru alkışla kim doyuyor !
halk 9 ay önce
BAKANIN acil değişmesi lazım..
haklısın 8 ay önce
ssk yı batırmasını bilen biri lazım zamanında yaptığı gibi
ilaçları yüksek fiyatlara alıp, doktorların özel muayenehanesinde randevu vermesi lazım...
24
parçalı bulutlu