banner851

banner955

BAKAN SOYLU ANKARA’YA DAVET ETTİ

22. yıl önce yaşanan büyük afetin yıl dönümü dolayısıyla Düzce’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilk durağı olan Düzce Valiliği önünde sevgi seli vardı. Heyecanlı kalabalık arasında yer alan eski Belediye Başkanı İbrahim Aykut’un konuşma isteğini geri çevirmeyerek kendisiyle yakından ilgilenen Başkan Soylu, Aykut’u Ankara’ya davet etti.

Düzce 12.11.2021, 17:05 12.11.2021, 17:26
5239

Karşılayanlar arasında dikkat çeken isim

12 Kasım Düzce Depremi’nin 22. yıl dönümü dolayısıyla bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Düzce’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu karşılayan coşkulu kalabalık arasında dikkat çeken bir isim vardı. Konuralp’in belde olduğu yıllarda 3 dönem belediye başkanlığı yapan İbrahim Aykut, Bakan Soylu ile ayaküstü samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Soylu’ya kendisini tanıttıktan sonra Düzce ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren eski Başkan Aykut, “Düzce’de sizi ağırlamaktan onurluyuz, mutluyuz. Büyük afetin yıl dönümünde Düzceliler’in acısına ortak oldunuz.” diyerek teşekkür etti.

Aykut ile yakından ilgilendi

Aykut’u oldukça sıcak şekilde karşılayan ve kendisiyle yakından ilgilenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da “Sizi Ankara’da ağırlamayı isterim.” diyerek eski başkanı bakanlığa davet etti.

Konuralp’in ilçe olması için mücadele etti

Öte yandan 1994 yılında Doğru Yol Partisi’nden belediye başkanı seçilen ve 3 dönem Konuralp Belediye Bşakanlığı yapan İbrahim Aykut, 2009 Yerel Seçimleri’ni kaybetmişti. Başkanlığı döneminde Konuralp’in mahalle değil aksine ilçe olması için verdiği mücadele ile tanınan Aykut, artık mahalle statüsünde olan bölgenin hafızasına kazınan yerel yöneticiler arasında bulunuyor.

banner844
Yorumlar (10)
oğuz 1 yıl önce
bakan herkes den çok başkanla ilgilendi eski dostluklar.
VATANDAŞ 1 yıl önce
Evet helal olsun, depremde derelerin kumunu devlete sattı)))))
babacan 1 yıl önce
düzce de başkanlık yapmış en iyi başıkanlardan
Konuralpli 1 yıl önce
Aykut ile yakından ilgilendi derken? Aykut onun dibine girmiş olmasın?
Nussettinli 1 yıl önce
Aykut babaya yakışır allah ona uzun ömür versin
halk 1 yıl önce
helal olsun başkanım.
Murat 1 yıl önce
Yıllarca mücadele etti konuralp i ilçe yapacam diye çok da iddialıydı ama akp onu mahalle yaptı..gerçekten çok komik..
Helal Aykut başkana 1 yıl önce
Mevcut Düzce siyasilerine göre, lafını esirgemeyen Baba Aykut. Konuralp i mahalle olmaktan çıkar artık. Basiretsiz Düzce yerel yönetimi maalesef bir halt edemiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız