banner851

banner955

“BAKANLIĞA DEVREDİLMESİ GEREKİYORSA, DEVREDİLSİN”

Son günlerde gelen şikayetler nedeniyle tepkilerin yüksek sesle duyulmaya başladığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi siyasetin de gündeminde yerini aldı. MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Üniversite yönetimine seslenerek, “Vatandaşın mağdur edildiği sıkıntılar varsa, bunlara kulak vermelerinde fayda var. Hastane Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi gerekiyorsa, devredilsin” diye konuştu.

Düzce 02.08.2021, 18:04 03.08.2021, 00:02
2115
banner986

Sağlık konusunda ciddi sıkıntıların olduğu öne sürülen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, hasta veya hasta yakınlarında peş peşe gelen şikayetler nedeniyle tepkilerin odak noktası oldu.

“Üniversite ve hastane yönetimi gelen tepkilere kulak vermeliler”

Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna konuşan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Üniversite ve hastane yönetiminin gelen tepki seslerine kulak vermesi gerektiğinin altını çizdi.  Düzce halkının en iyi sağlık hizmetlerine layık olduğunu kaydeden Caboğlu, “Üniversite Hastanesi Üniversiteye Rektörlüğe bağlı ayrı bir kurum orası ama üniversite hastane üzerinden vatandaşlar tarafından ciddi şikâyetler geliyorsa bence üniversite yöneticilerinin bir araya gelerek buna kulak vermelerinde fayda var. Durup dururken kimse bir sorun yaratmak istemez. Düzce üniversitesi bizim. Düzce üniversitesine sahip çıkmamız lazım ama bunun yanında da gerçekten vatandaşın mağdur edildiği sıkıntılarda varsa bunlara kulak vermelerinde fayda var. Bu manada halkımız vatandaşımız en iyi hizmeti nasıl daha iyi alır bununla ilgili yetkili merciler kurumlarla bir araya gelip çalışma yapmasında fayda var. Sağlık Bakanlığına devredilmesi gerekiyorsa devredilsin. Edilmemesi gerekiyorsa yöneticilerin kendi içerisinde halkımızın daha iyi hizmet alması açısından bir çalışma içerisinde olmalarında fayda var” dedi.

“Hastanede en iyi hizmet almak bizim hakkımız”

Düzce Üniversitesi ve Hastane yönetimini, “Eğer şikâyetler geliyorsa her kesim görevini yapma gayreti içerisinde olması gerekir” diyerek göreve davet eden Caboğlu, “Burada kimsenin kimseden iş arma durumunun olmaması lazım. Art niyet hiçbir zaman iyi değildir ki ben bu durumu art niyet olarak da görmüyorum. Kamuoyunda basında konuşulan bu hususlara oradaki yönetimin kulak vermesinde fayda var. Eğer şikâyetler geliyorsa her kesim görevini yapma gayreti içerisinde olması gerekir. Buna kulak verirlerse hem Üniversitemiz için hem Düzce halkımız için daha iyi olur. Niyetimiz duamız hastanelere hiç ihtiyacımız olmasın, kimse hastalanmasın ama bu bir gerçek hepimiz zaman zaman hastalanabiliyoruz. Gittiğimizde de buralarda iyi hizmet almak bizim hakkımız diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (16)
Düzceli.. 1 yıl önce
Özerk yapıları güçlendireceğiz iddiası ile oy alıyorsunuz, sonrasında her kurumu zapturapt altına almayı istiyorsunuz.. Denetim mekanızmalarını çalıştırın.. Halktan, haktan yana dürüst insanlara görev verin.. Bilgiyi, bilimi gözetin..
Duzceli 1 yıl önce
Hastaneyi kapatin demekki hizmet verilemeyecek anlasildi. Biz yine gideriz bolulara adalara..
efe 1 yıl önce
Eski rektörü getirin sorun bitsin
akçakocalı 1 yıl önce
MECBUR KALMADIKÇA DÜZCE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNE ALLAH DÜŞÜRMESİN, İMKANI OLAN BOLU TIP FAKÜLTESİNE GİTSİN, HERŞEY OTURMUŞ. İNSANIN DA BİR DEĞERİ VAR ORADA
Doktor 1 yıl önce
Bu ilin her iki hastanesinde de sorunlar var dostlar. İçinde olmaya bilmez. Başına gelmeyen bilmez. Müdahale şart. Böyle sağlık hizmeti bir yerden sonra olmaz. Sakaryaya giden hastalar neden gidiyor bir sorgulayın bakalım?
yönetimi yenilesinler olu 1 yıl önce
başhekim ve yönetimi değişir olur biter, devlet hastanesi olunca ne değişecek, devlet has. millet sıra almak için sabahın 6 sında gidip bekliyor.
halk 1 yıl önce
işine bak.
Misafir 1 yıl önce
Sanki Devlet hastanesinden mükemmel hizmet alıyoruz da Üniversite hastanesi de devlet hastanesi haline getirilmeye çalışılıyor. Her hastanede olabilecek münferit bir kaç olay yüzünden, birileri istiyor diye bu olmaz. Bırakın onlar da işini yapsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık