banner851

banner955

BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ

Yaklaşan ilkbahar ve yaz ayları öncesinde sahadaki bakım ve onarım çalışmalarına hız vere Düzce Belediyesi, yollar ve kaldırımlar ile park ve bahçelerde çalışma yürütüyor.

Düzce 16.03.2022, 12:02
212
BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINA HIZ VERİLDİ

Düzce Belediyesi, yaklaşan ilkbahar ve yaz ayları öncesinde sahadaki bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Kış şartlarının ağır geçmesi ve ağır tonajlı araçlardan dolayı bazı yolların bozulması üzerine hareket eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

2 hafta içinde 150 ton soğuk asfalt

Kar yağışının ardından zarar gören yollarda oluşan çukurları rotmix adı verilen soğuk asfalt doldurularak onarılıyor. Bu çerçevede 2 hafta içinde 150 tonluk soğuk asfalt malzemesini yollarda kullanıldığı açıklandı.

Öte yandan yaya güvenliği için kaldırımların bakım onarımını yapmanın yanı sıra yeni kaldırımlar da vatandaşların hizmetine sunuldu.

Park ve bahçelerde yenileme

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de havaların ısınmasına az bir süre kala kent merkezindeki çocuk parklarında bakım, onarım ve yenileme çalışması başlattı. Bu kapsamda eskiyen oyun grupları ya yenileriyle değiştiriliyor ya da bakımları yapılıyor.

Ayrıca çocukların zarar görmemesi için de zemine kauçuk döşeniyor.

banner844
Yorumlar (0)
20
açık