banner851

banner614

BAKIN NASIL KAMUFLE ETMEYE ÇALIŞTIRLAR? VATANDAŞ TEPKİLİ…

banner619

İstanbul Caddesi’nde bulunan binanın çatısına özel bir GSM şirketi tarafından Baz İstasyonu kuruldu. Çevre sakinleri duruma tepki gösterirken, baz istasyonu baca şeklinde monte edilerek kamufle edilmeye çalışıldı. Baz İstasyonunun Düzce İl Estetik Kurulu kararlarına da aykırı olarak monte edildiği belirtildi.

banner846
Düzce 17.04.2020, 14:58 19.04.2020, 10:46
8909
banner844

Düzce’de, insan sağlığını tehdit eden ve yaydığı radyasyonla kanser riskini arttıran baz istasyonları yükselmeye devam ediyor. Buna en son örnek ise, İstanbul Caddesi üzerinde bir binanın çatısına baca şeklinde monte edilen baz istasyonu oldu.

İddiaya göre, İstanbul Caddesi Avni Akyol Parkı karşısında ki bir binanın çatısına, bina sahiplerinin isteği doğrultusunda özel bir GSM operatörü tarafından baz istasyonu monte edildi. İnsanlar tepkisini çekmemek için baca şeklinde yapılarak kamufle edilmeye çalışan baz istasyonuna binanın alt katında bulunan esnaflar ile binada oturan kiracılar tepki gösterdi.

Binanın çatısına kurulan Baz İstasyonunun Düzce İl Estetik Kurulu Kararlarına da aykırı olduğu öğrenilirken, söz konusu baz istasyonu ile ilgili yetkililerin bir an önce harekete geçmesi istendi.

Yorumlar (53)
Zynp 1 yıl önce
Burda boşuna enerji tüketmişsiniz. Öncelikle bu baz istasyonu 5G ise, "5G sağlıklıdır" diyen tek bilim insanı görmedim, daha önce denenmemiş ve etkileri bilinmiyor. İlk denekler bizleriz, araştırması bedava. Ayrıca baz istasyonu şikayet edilecekse, halk imza toplayacak devlete sunacak. Tek başına çözüm olmaz, kenarda köşede "kaldırılsın" demekle olmaz.
Gani 1 yıl önce
Yapılan iş halkı kandırmak ve ikiyüzlülüktür. Sorumlular hesap versin
muteber 1 yıl önce
Kanser oldum diye ağlamayın.
zümrüt 1 yıl önce
düzcenin 8. harikası :)
adnan 1 yıl önce
bu yaşıma geldim. böyle baca görmedim....
cemil 1 yıl önce
insanlar koronadan ölücez sanırken, demem ki kanserden ölecekler. Uzunmustafada bir bakkal amcamız vardı. üst katta oturur alt katta bakkalını işletirdi, bilen bilir. çatısına baz istasyonu taktılar. hiç bir şey olmaz dediler. bir yıla kalmadan dağ gibi adam kürdan gibi oldu ve kanserden öldü sakın ha. UYARIYORUM.
BESLENEY 1 yıl önce
bir ÇERKES olarak görüşünüze katılmadığım gibi, baz istasyonunun yerine de karşıyım. gerekirse o çakma bacayı kendim sökerim. şaka yapmıyorum.
Mahmutbey 1 yıl önce
Yazıklar olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
kapalı