banner614

BALKABAĞI HEDİYE PAKETLERİNE GİRDİ

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce’nin kabağını markalaştırmaya devam ediyor. Balkabağından hazırlanan pestil ilk defa hediye paketlerine girerek basın mensuplarına dağıtıldı.

Düzce 12.01.2020, 11:24
884
BALKABAĞI HEDİYE PAKETLERİNE GİRDİ
banner785

 Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, girişimleri ile 2 yıl önce Düzce Balkabağı Şenliği yapılmıştı. Balkabağı şenliğinin ardından ilk defa yine Düzce Ticaret ve Sanayi odası önderliğinde Kabaktan pestil yapıldı. Yapılan pestil paketlenerek ilk defa hediyeleştirildi. Daha önce sadece Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye edilen Balkabağı Pestili, artık hediye paketlerine de girmeye başladı.Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli ile Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Tüysüz’ün önderliğinde oluşturulan Balkabağı Evi Markası ve Balkabağı Pestili hediye paketlerine girdi. 

 Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Düzce’nin markası olması için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirirken, kabaktan bir çok ürün daha yapılacağını hediye paketlerini bu ürünlerle dolduracaklarını dile getirdi ve “Biz geçen sene Antalya’da YÖREX Fuarında edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda Düzce’mizin coğrafi işaretinin olmadığını gördük. Onun için geldik burada ilk önce tüm sivil toplum kuruluşları olarak hepsini bizim odamıza topladık. Kabaktan 32 tane ürün çıktı. Üniversitemiz ile işbirliği ile beraber yaptık. Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş hocamızda vardı. Sonra biz bunları patent ve coğrafi işaret işine başladık. Kadın Girişimciler kurulumuz bu ürünü Aslıhan Tüysüz kendisi kimya mühendisi pestil olarak gerçekleştirdi. Bunun için müracaat ettik coğrafi işaretini alıyoruz. Bunun bir çok ürünü var. Kabak cipsi var, bebe bisküvisi var, tarhanası var, baklavası var. Coğrafi işaret anlamında çalışıyoruz. Bunları neden gerek gördük. Coğrafi işareti olmayan ürünler büyük marketlerde raflara ne yazık ki giremiyor. Artık Dünya bu tarafa doğru dönüyor. Onun için Üniversite ile beraber ciddi ürün oluşturduk. Şimdi kestaneye de başvurduk.  Türkiye’nin en iyi kestanesi Düzce’de tat olarak. Büyük Bursa kestanesi gibi değil ama tat olarak en iyi kestane bizim Düzce’mizde. Onun için tüm ürünlerimizi Coğrafi işaret veya Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar ve Uygulama Merkezi kanalı ile alacağız. Üniversitemizin patenti var. Onlarla beraber çalışarak daha çok bir sürü ürün yapacağız” dedi. 

Yorumlar (9)
Ayşe T 11 ay önce
Emek verdik,soğukta ayazda tanıtım yaptık.Şimdi olanlara bak,Aslı hanım şirket kurup pazarlamasını yapacak.Kabak tadı verdi dedikleri bu olsa gerek.Bunuda yaz ÖNCÜ
Girişimciler burada ÖNCÜ 11 ay önce
Bize gelipte hiç böyle bir girişimden bahseden olmadı,gelin el birliği yapalım diyen yok.Kendileri çalıp oynadılar.Kabak festivali yaparken gel stant kur,tanıtım için koştur.İş ticarete gelince,para kazanmaya gelince sadece kendileri
Ayıptır 11 ay önce
Girişimci kadın kurulu başkanı TSO'nun imkanlarını ve yetkisini kullanıp kendine gelir kapısı elde etmiş!Sonrada bunu masumca anlatıp kılıf uydurulmasın.Hangİ Partinin yönetim kurulunda görev yapıyor onuda bir açıklayın lütfen sayın öncü
Vatandaş 11 ay önce
Merak ettim, şimdi birileri daha bunu üretse TSO o kişidende alım yapacak mı?Yoksa birilerinin tekelinde mi olacak bu işler.Girişimciler kurulu başkanı bir şirket kurarken şirketin ortakları kaç kişi? Yoksa sadece kendisi mi?
Ben anlamıyor! 11 ay önce
Düzce'de görev yapan bürokratlar ve yöneticiler vizyon patlaması yaşıyor. Adamlar Düzce'yi bal kabağı ile marka yapıyorlar. Kilosu iki lira olan bir ürün için koşturuyorlar. Yazık Düzceli vatandaşlar da sizden hizmet bekliyor. Çok yazık!
Başkan 11 ay önce
Anlamadım bu iki başkanında başka işi yokmu insanımız sıkıntıda işletmeci sıkıntıda ayıp yaptıklarınız
The end 11 ay önce
Tuncay abi senin yanina yakişmiyo yanindaki dayiii sana zarar yazar her şekilde
iş insanı 11 ay önce
seçtiğimiz ticaret odasının başkanlarının uğraştığı işlere bakınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı