banner851

banner955

“BAŞARILI BİR MÜCADELE YÜRÜTTÜK”

İlk yoğun karda mücadelenin yetersiz kalması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olan Düzce Belediyesi, bu kez işi sıkı tuttu. Meteorolojinin yoğun kar uyarısı sonrası oluşturulan kriz merkezi koordinasyonunda sahaya çıkan kar timleri, mücadelesini hafta sonu aralıksız sürdürdü.

Düzce 21.03.2022, 12:52 22.03.2022, 13:47
809
“BAŞARILI BİR MÜCADELE YÜRÜTTÜK”

Düzce Belediyesi kenti etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesi için cadde ve sokaklarda kesintisiz temizlik çalışması yürüttü. Mevsimin ilk yoğun kar yağışında çok sayıda yolun temizlenmemesi yüzünden vatandaşların mağdur olduğu merkezde, aynı sıkıntıların yaşanmaması için bu sefer daha koordineli bir mücadele sergilendi.

250 personel ve 50 iş makinesinden oluşan Düzce Belediyesi ekipleri, mücadele kapsamında 400 ton tuz ve tuz agregası kullanırken, sokak hayvanları için ise doğaya günlük 350 kilogram mama bırakıldı.

“Ekipler büyük çaba sarf etti”

Konuya ilişkin kurumdan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Düzce Belediyesi, geçtiğimiz hafta içinde kenti etkisi altına alan ve hafta sonu itibariyle yoğun şekilde devam eden kar yağışıyla mücadele kapsamında tam kadro sahadaydı. Oluşturulan kriz merkezi koordinasyonunda hareket eden ekipler başta ana arterler olmak üzere tüm yolların ve ara sokakların açık tutulması için yoğun mesai harcadı. Kar yağışının başlaması ve etkisini arttırarak devam etmesiyle birlikte tüm iş makineleriyle birlikte sahaya çıkan Düzce Belediyesi, özellikle hafta sonu vardiya sistemi ile çalışarak kar yağışının devam etmesinden ötürü kapanan ana arterleri açık tutmak için büyük çaba sarf etti. Ekipler, bir yandan güzergahların açık kalması adına açma, tuzlama çalışmalarıyla canla başla mücadele ederken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri de saha personeline çorba ve çay servisinde bulunuldu.”

“Tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”

Açıklamada Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün görüşlerine de yer verildi. Belediye olarak karla mücadele kapsamında tüm imkanların seferber edildiğini belirten Başkan Özlü, şunları kaydetti: “Kış mevsimine girmeden önce yaptığımız hazırlıklar kapsamında ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son uyarıları doğrultusunda sahada yerimizi alarak mücadelemizi başarılı şekilde sürdürdük. Yoğun yağışın yaşandığı hafta sonu özelinde vardiyalı şekilde 250 personel ve 50 iş makinesi ile yolların açık kalması için mücadele ediyoruz. Yine hafta sonu özelinde 400 ton tuz tuz agregası kullanarak herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçtik. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması ve sosyal yaşamın etkilenmemesi adına çalışmalarına devam ediyor. Tüm çalışma arkadaşlarımıza cansiperane çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.”  

banner844
Yorumlar (2)
ali veli 7 ay önce
Mart karında mağdur nasıl olunabilir ki ? yolları kar mı tuttu ? yani mart karında da bari başarılı olun.
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Yollar konusunda Belediye'nin hakkı yenmez ama yaya yolları (kaldırımlar) konusunda sınıfta kaldığını söyleyebilirim...
19
açık