banner851

banner614

BAŞHEKİM’DEN ÖNCÜ HABER’E ÖZEL AÇIKLAMALAR

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Alpaslan Üregen, merkezde yaşanan uzman hekim sıkıntısının yeni atamalarla çözüleceğini söyledi. Çene ameliyatları için acil ihtiyaç olan ortodondistin, 1 ay önce göreve başladığını ancak kısa süre sonra doğum iznine çıktığını belirten Üregen, “Hastalarımızın il dışına sevki öncesinde gerek ben gerek başhekim yardımcısı arkadaşım vakalara mümkün olduğunca müdahale etmeye çalışıyoruz.” dedi.

banner619
Düzce 18.08.2021, 16:21 18.08.2021, 17:31
2358

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ağız, diş ve çene cerrahisi alanında tedavi görmesi gereken hastaların çevre illere sevk edilmesi sağlıkta uzun süredir çözülmesi gereken bir sorun olarak ortada duruyor. Son olarak haber merkezimize ulaşan bir hastanın 1.5 yıldır sık sık başvuru yaptığı Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden tedavi alamaması yüzünden yaşadığı sıkıntıları anlatması tekrar sağlıktaki uzman hekim sancısını gündeme taşıdı.

Konu hakkında telefonla bilgi aldığımız Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Alpaslan Üregen, 1 ay önce göreve başlayan çene cerrahının doğum iznine çıkması nedeniyle hasta kabulünün henüz başlamadığını söyledi.

“3 hekim arkadaşımız daha göreve başlayacak”

Merkez kadrosuna yeni diş hekimlerinin de katılacağını müjdeleyen Üregen, şöyle konuştu:

“Personel dağılım tablosuna göre 1 cerrah hakkımız var. Buraya Bolu’dan bir cerrah arkadaşımız atandı. Geçtiğimiz ay görevine başladı ancak doğum iznini kullandı. Hastalarımızın il dışına sevki öncesinde de gerek ben gerek başhekim yardımcısı arkadaşım vakalara mümkün olduğunca müdahale etmeye çalışıyoruz. Yakın zamandaki atamalarla 3 hekim arkadaşımız daha göreve başlayacak. Başta cerrah olmak üzere diğer tüm eksiklerimizle alakalı da Sağlık Bakanlığı’mıza talepte bulunduk.”

“Salgın döneminde hastalarımız birikti”

Hasta yoğunluğunu salgın dönemine bağlayan ve “Pandemi döneminde zorunlu olarak bir süre kapalı kaldığımız için hastalarımız birikti.” diyen Üregen, “Bu dönemde özele geçen ve emekliye ayrılan hekim arkadaşlarımız da oldu. Eksiklerin tamamlanması için tüm taleplerimizi yaptık, bakanlığımızın atama takvimini bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar (11)
siyasilerrrr 1 ay önce
siyasiler ne iş yapıyor, neden dr. sayısını çoğaltmak için bakanlıktan dr. istemiyorlar, dr aza olunca elbette sıkıntı büyük olur. siyasiler dr. işlerine müdehale etmeseler düzceden gitmezler
Duygu 1 ay önce
Ya bırakın yalanları Allah aşkına. İki yıldır mhrs den Sira alamıyorum , hastaneye gidiyoruz Sira vermiyorlar. Protez için iki yıl önce tedavimiz yarıda kaldı böyle rezillik olmaz ya
YAZIK 1 ay önce
DÜZCE SAĞLIK KONUSUNDA ÖZELLİKLE DOKTORLAR İLE ALAKALI VASAT BİR ŞEHİR OLDU.
ATANDI ANCAK DR. YOK 1 ay önce
OH NE GÜZEL YENİ ATANMIŞ AMA DOĞUM İZNİNE ÇIKMIŞ YANİ 6 AY YOK, SONRA GÜNÜN ŞU SAATLERİNDE SÜT İZNİ 2-3 SAAT YOK, YANİ ATANDI AMA DR. YOK.
DERELİ TÜTÜNCÜMAHALLE SAK 1 ay önce
E ATANMIŞ DA NE OLMUŞ? DOĞUM İZNİNDEN GELECEK DE GÖREVE BAŞLAYACAK. DAHA ÖNCE ATANANLAR NE YAPMIŞ, NE KADAR ÇALIŞMIŞ Kİ YENİ BAŞLAYACAKLARDAN NE BEKLESİN BU HALK.
Uğur Aslan 1 ay önce
Ha bu adam iyi adamdır doğru söylüyor.
Müdür sıkıntı imiş
Düzceli 1 ay önce
Düzce Ağız ve diş sağlığı hastanesi sınıfta kaldı. Bolu çağ atladı.
Ali 1 ay önce
Millet Bolu’ya gidiyor kardeşim.Bolu’da Pandemi yokmu?birikmiyormu?bırakın bu işleri….
Düzceli 1 ay önce
Kimse Düzce'de memurluk yapmak istemiyor işin kısası. Şehir gelişmiyor çünkü gelen giden kimse işe yarayan işler yapmıyor, yapamıyor. Ben olsam ben de istemem...
Bilinçli vatandaş 1 ay önce
Boluda 50 tane uzaman 50 tane diş hekimi 100 tane asistan var neredeyse düzcede 20 küsür tane diş hekimi var bunlarda kabataslak satılar bide bilip bilmeden yorum yapmayan.20 doktor hangi hastaya yetsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın