banner851

banner614

BAŞKAN'A BEKLENMEDİK TEŞEKKÜR

banner619

Düzce'de son 10 yılda biriken Düzce Belediyesi şirketlerine kayıtlı 400 ton hurdanın usulsüz şekilde satıldığı ithamlarına her geçen gün yeni bir halka ekleniyor. Kamuya ait tonlarca hurdanın buhar olduğu iddiaları üzerine konuyu yargıya taşıyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'ye beklenmedik bir teşekkür geldi. 31 Mart seçimlerinde Özlü'nün rakibi olan Ömer Küçük, kayıp hurdaların 1986 yılında kurulan ve miadını doldurunca sökülen Düzce Belediyesi Asfalt Plenti olduğunu savundu ve Başkan'ı hukuka başvurduğu için tebrik etti.

banner846
Düzce 11.09.2019, 17:10 11.09.2019, 20:43
6855
BAŞKAN'A BEKLENMEDİK TEŞEKKÜR
banner844

Gözler eski dönemlerde

Son 10 yılda biriken Düzce Belediyesi şirketlerine kayıtlı 400 ton hurdanın buhar olduğu yönündeki iddialar Düzce kamuoyunu meşgul etmeye devam ediyor. Yargıya taşınan dudak uçuklatan ithamlar gözlerin AK Partili eski başkanlar Mehmet Keleş ve Dursun Ay dönemine çevrilmesine neden olurken, son olarak sosyal medya üzerinden yapılan bir paylaşım şoke etti.
 

Ömer Küçük'ten dikkat çeken paylaşım

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde İYİ Parti – CHP ortak Düzce Belediye Başkan Adayı olarak siyasi arenaya geri dönen ancak yine sandıkta hüsrana uğrayan Ömer Küçük, facebook hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

"Hurda dedikleri şey sökülüp kaybolmadan önce çalışan bir fabrikadır"

1986 yılında kurulan Düzce Belediyesi Asfalt Plenti'nin fotoğrafını paylaşan Küçük, açıklama kısmına şu notu düştü:

"Belediye'nin kayıp olan hurdaları... Son günlerde gündeme düşen belediyenin sözde kaybolan hurdaları hakkında biraz bilgi vereyim... Hurda dedikleri şey resmini gördüğünüz ve sökülüp kaybolmadan önce çalışan bir fabrikadır. Arada da üç beş ton sağdan soldan toplanan demirler vardır. Konu savcılığa intikal etmiştir. Konunun üzerine giden Sayın Faruk Özlü'ye teşekkür ederim."

Olayın geçmişi

Bilindiği gibi geçtiğimiz temmuz ayında yazılı ve görsel basında çıkan haberler Düzce Belediyesi'ne ait tonlarca hurdanın buhar olduğuna işaret ediyordu. Bu ithamların muhatabı ise eski başkanlardan Mehmet Keleş ve Dursun Ay'dı. Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte biriken 400 ton hurda Mehmet Keleş döneminde ihaleye çıkmıştı. Ancak sadece Düzce'de değil tüm illerde belediyelerden bu hurdaları alan kurum olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun mahkeme kararıyla ihalenin iptalini sağlamıştı. Keleş'in istifasının ardından göreve gelen Dursun Ay ise kendi döneminde hurdaların yetkili kurum olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na verildiği bilgisini paylaştı.

Başkan Özlü suç duyurusunda bulundu

Tüm bu gelişmeleri yakından takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise hurdaların usulsüz şekilde satıldığı ithamlarına göz yummadı. Kurmayları ile bir masa etrafında toplanarak konuyu enine boyuna tartışan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kamu menfaatini göz önüne alarak tüm ilgili tarafların soruşturulması için suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Düzce Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal da geçtiğimiz haftalarda kaleme aldığı köşe yazısında savcıları göreve davet ederek, bu konunun üzerine gitmişti.
OLAY,

SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUM

http://www.oncurtv.com/savcilari-goreve-davet-ediyorum-makale,118704.html

Yorumlar (12)
Akp? 2 yıl önce
Dursun beyin özel müdürüne ve ayni dönemin destek hiz.müdrüne sorun her şeyi anlatırlar. Dursun bey başkanlıgi kagit üstunde yapmış esas başkan özel müdürüymüş belediyede bir çok kararı alir ve yaptırırmışşş
Halit 2 yıl önce
Küçük Ömer hala tuşlu telefon kullanır.Facebook nedir bilmez.Sosyal medyayı kullanmayı bilmez.Oğuz Özyiğit adam gibi kendi sayfanı ,kendi adını kullansan.
Özel kalem 2 yıl önce
Yahu atı olan Üsküdar'ı geçti. Her şey kağıt üzerinde yasal. Hurda Keleş döneminde ihaleye çıkmış. Yeypaş ta müdür lale. Dursun ay döneminde satılmış. Özel Kalem Beytullah Yeypaşta müdür lale. Faruk Özlü gelmiş başkan olmuş Yeypaşın Müdürü yine lale.Gidenler gitmiş kalanlar alavereye devam..Bişey çıkmaz
nakliyeci 2 yıl önce
şantiyede olan biteni soracağını kişiler uzak değil ö kalemi destek müdürü yeypaşın lale çakır müdüresi beyköy ocagı calıştıran zamanın mütaiti AFC söken hurdacı araştırın sakaryalı calışan yusuf murat ve aykut denen kaşıkcılar bunları araştırın maaaş ve varlıklarını ay başkan boşuna keleşin yaptıgı demesin keleşin mudurlerini gönderip imza yetkisi olmayan garibi bekletti sonrada ver sattım de 7 tllik işi 18 tlye afc firmasına ver bu senede idareye 18 ver bld 25 alsın ATEŞİNİZ BOL OLSUN K
nereden nereye Düzce 2 yıl önce
eski fabrikayı bırakın da şu yeni fabrikayla yama yapmalıkta olsa bir asfalt dökün belediye bakanı bey konu çarpıtmak gündemi değiştirmek adına yapılan adımlar olarak görüyorum hurdanın hesabını yargı sorar siz işinize odaklanın
Mis 2 yıl önce
Ver oyunu iktidara taşısın seni nirvanaya
Yorum 2 yıl önce
Güzel düzcem ye ye bitmiyor inşAllah doğru değildir bu acizliktir ha dağa çıkıp askere polise kurşun sıkmışsın ha devletin milletin hakkını çalmışsın terör sadece silahla olmaz kul hakkı ilede olur umarım yanlış haberdir
Hayırdır öncü 2 yıl önce
Siz değilmiydiniz hurdalar kaybolmadı diye bangır bangır haber yapan, 180 derece dönüş niye!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın