banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ: BEKLEDİĞİMİZE DEĞECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün liderliğinde "Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile İstanbul Caddesi’nde başlanan Kent Estetiği Projesi’nin ikinci etap çalışmalarının önümüzdeki hafta başlanacağı açıklandı. Başkan Özlü, caddeyi modern ve ferah bir görüntüye kavuşturmak için yapılacak olan çalışmaların detaylarını paylaştı.

banner619
Düzce 07.06.2021, 11:17 08.06.2021, 17:54
2715

17 günlük tam kapanma döneminin değerlendirilerek alt yapı çalışmalarının hızla tamamlandığı İstanbul Caddesi’nde taş örme çalışmaları başlıyor. Düzce Belediyesi, Cedidiye Meydanı ve Millet Bahçesi’ni kavuşturacak olan Kent Estetiği Projesi’nin ikinci etabı için kolları sıvadı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu kapsamda çalışmaların önümüzdeki hafta başlayacağını açıklayarak taş örme, ağaç dikimi ve kent mobilyalarının yerleştirilme işlemlerinin kısa sürede tamamlanacağını söyledi.13 BİN METREKARE DOĞAL TAŞ DÖŞENECEK

Yapılacak çalışmalarla ilgili detayları paylaşan Başkan Özlü, “Düzce Belediyesi olarak 'Kent Estetiği Projesi'  kapsamında kapanma sürecini fırsata çevirerek ilgili müdürlüklerimiz ve ekiplerimizle koordineli bir şekilde çalışıp caddeyi taş örme işlemine hazır hale getirmiştik. İkinci etap çalışmalarımız kapsamında cadde üzerine bazalt taşı ve granit olmak üzere toplam 13 bin metrekare doğal taş örme işlemi gerçekleştireceğiz." dedi.

AĞAÇLAR DİKİLEREK KENT MOBİLYALARI YERLEŞTİRİLECEK

Doğal taş örme işlemi ile eş zamanlı olarak kent mobilyalarının yerleştirilmesi ve ağaç dikim çalışmalarının da uygulanacağını söyleyen Başkan Özlü, “Taş örme çalışmalarımız ile birlikte eş zamanlı olarak diğer eksikleri de kısa sürede tamamlayacağız. Cadde boyunca 52 adet kent mobilyası, 42 adet çöp kovası, 47 adet büyük ağaç, 66 adet küçük ağaç olmak üzere 113 adet ağacın dikim işlemini de bu süreçte tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.ESNAF MAĞDUR OLMAYACAK

24 saat esasına göre titiz bir çalışma yapılacağını kaydeden Başkan Özlü, “Cadde üzerinde yapacağımız çalışmalarda hassas davranarak kimseyi mağdur etmemeye özen göstereceğiz. Gündüz esnaflarımızın işini sekteye uğratmamak için dükkân önlerinde geceleri çalışacağız. Gündüzleri ise gerekli tedbirleri alarak orta alanda taş örme işlemini gerçekleştireceğiz. Yüklenici firma ile gerekli sözleşmelerin yapılmasıyla birlikte iş yoğunluğuna göre Ziraat Bankası önünden başlayarak Valilik önü için Fen İşleri Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde gerekli çalışmaları aynı hızda tamamlayacağız” sözleriyle mağduriyete izin vermeyeceklerini kaydetti.

“BEKLEDİĞİMİZE DEĞECEK”

Bir sonraki aşamada ise caddenin bir bütün olarak estetik bir görünüme kavuşması için binalarda cephe giydirme ve tek tip tabela uygulamasına başlayacaklarını belirten Başkan Özlü, “Beklediğimize değecek bir dönüşüme imza atmış olacağız. Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi ve Cedidiye Meydan Projemizin tamamlanması ile birlikte bu bölge baştan aşağıya yenilenmiş ve modernize edilmiş olacak. 'Düzce Bizim Evimiz' diyerek çıktığımız bu yolda, şehrimize modern ve estetik bir görünüm kazandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (10)
Esnaf 4 ay önce
İstanbul caddesini trafiğe tek yönlüde olsa açmanız gerek esnaf mağdur durumda başkan kendi bildiğini okuyor esnaf umrunda degil
Kaç para verdik? 4 ay önce
Sn. Başkan. Bu çalışma için planlanan maliyet nedir? Şu an ne kadarı harcandı? Ve ne kadara bitirilecek? Parayı veren halk olarak bilgilendirin bir zahmet.
Kazım 4 ay önce
Esnafa sorulmadan görüş alınmadan karar verildi. Cephe kaplama maliyeti esnafa yüklenmez. Hele bu zor dönemde.
BAŞKANA... 4 ay önce
o betonlardan insanın yüzüne yüzüne ne sıcaklık vurur..şimdiden sana olan eleştirilere hazır ol..hiç yeşillik yapma sakın ha..taş firmalarıyla papaz olma..
dzcli 4 ay önce
ne çekti be düzce sizde
Bu mu proje 4 ay önce
350 metre yolu aylardır yapıp bitiremediniz. Altı üstü taş döşeyeceğiniz 350 metrelik bir yol. Yaptığınız da ağaç kesip taş döşemek. Akp felaketi her yeri sardı.
Soygun 4 ay önce
Bu yaptıklarınz yandaşın cebine parasıda halkadan çıkacak.soyguna devam.
luizao 4 ay önce
Belediye - kayyum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın