banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ, ÇELTİK ÜRETİCİSİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Osmanlı saray mutfağının vazgeçilmez lezzeti Konuralp pirincinin tarladan sofraya uzanan yolculukta önemli bir aşamaya gelindi. Mayıs ayında ekimi yapılan pirincin hasadına başlandı. Üreticiyi yalnız bırakmayan Başkan Özlü, yapılan desteklemeler ile Konuralp bölgesinde çeltik ekiminin 2 yıl içerisinde 2 katına çıktığını hatırlatarak, çiftçilere hem ekonomiye hem de Düzce'nin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

banner619
Düzce 18.09.2021, 16:45 19.09.2021, 16:53
841
BAŞKAN ÖZLÜ, ÇELTİK ÜRETİCİSİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Mayıs ayında yaklaşık 2 bin 200 dönümlük sulak arazi üzerinde ekimi gerçekleştirilen Konuralp pirincinin aradan geçen 4 ayın sonunda hasat zamanı geldi.

Düzce’nin tanıtımı için Konuralp Pirinci’ne ayrı bir önem veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 1800’lü yıllardan günümüze uzanan serüveni, Osmanlı saray mutfaklarının vazgeçilmez tadı Konuralp pirincinin ekiminden hasadına süren yolculuğa şahitlik etti.

ÜRETİM 2 YILDA 2 KATINA ÇIKTI

Başkan Özlü, hasat için bahçelerde olan çiftçileri ziyaret etti. 2019 yılında bin 200 dönüm, bu yıl ise 2 bin 200 dönümlük bir araziye çeltik ekildiğini hatırlatan Başkan Özlü, “Devletimizin tohum desteği ve teşvikleri sayesinde çiftçilerimiz artık daha fazla üretim yapıyor. Bizler de yerel yönetimler olarak elimizden gelen desteği sağlıyoruz.

Osmanlı Sarayının vazgeçilmez lezzetlerinden Kasaba Pirinci’nin tarladan sofralara giden yolculuğuna şahitlik etmek için çiftçilerimizi ziyaret etmek istedik. Pirincimizin lezzeti, su ve toprağından ötürü. Emek isteyen, zahmetli bir ürün olsa da ortaya çıkan lezzet de o kadar değerli. Pirincin, tarladan sofralara ulaşması için sabahın erken saatlerin itibaren mücadele eden üreticilerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Her zaman üreticilerimizin yanlarındayız” dedi. Başkan Özlü, daha sonra üreticilerden hasada yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

banner844
Yorumlar (3)
can 1 ay önce
düzce sipor sokakda motosikletle yaya yolunda giderler avrupada yok böyle rezilikler yaya yolarina arabalar park ederler avrupada GÖREMESENIZ BÖYLE SEYLER HELE BASI BOS KÖPEKLER HIC GÖRE;MESENIZ
cecili 1 ay önce
bizim saraydada hergün kazan kazan etli pilavpişiyor garibanda kokluyor
Siyasi ağızlardan bıktık 1 ay önce
Çok merak ettim. Çeltik üreticisine ne desteği ve ne kadarlık destek verdiniz? Sayısal değer olarak söyleyin de bizde bilelim.