banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ: KALICI BİR ESER OLACAK

banner619

Şehrin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak olan ve şehrin görünümünü değiştirecek "Kent Estetiği Projesi" için ilk kazma vuruldu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü İstanbul Caddesi'nde başlayan çalışmaları hem yerinde inceledi, hem de projede görev alan çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

banner846
Düzce 01.05.2021, 16:37 01.05.2021, 17:07
2591
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün bir süre önce "Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile açıkladığı "Kent Estetiği Projesi"nin başlama düdüğünü çaldı.

Mart ayında cadde üzerinde bulunan ağaçlar, zarar verilmeden kökleri ile birlikte sökülmüş, Düzce'nin çeşitli noktalarına nakledilip dikim işlemi gerçekleşmişti.

17 günlük tam kapanma dönemini fırsata çeviren Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi’nde önce tabelaları kaldırdı, ardından cadde üzerindeki asfalt ve kaldırımların söküm işlemine başladı.

Söküm işlemlerinde elektrik ve doğalgaz hatlarının yüzeye 15-20 santimetre derinlikte olduğu tespit edilirken, yeni projede bu hatların prosedüre uygun olarak 60 santimetre derinliğe alınacağı belirtildi.

"KALICI ESERLER BIRAKMAK İÇİN BURADAYIZ"

Projenin başladığı ilk gün sahaya inerek çalışmaları yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü caddenin yapım aşaması ile ilgili bilgi verdi.

Projenin sadece İstanbul Caddesi üzerinde sınırlı kalmayacağını kaydeden Başkan Özlü, "Bir süre önce açıkladığımız Kent Estetiği Projemiz için bugün ilk kazmayı vurduk. 17 günlük tam kapanmayı fırsata çevirmek için ekiplerimiz gerekli hazırlıklarını yaptı ve 24 saat çalışma prensibine göre projemize başladık. Vatandaş ve esnaflarımızın mağdur olmamaları için bu tarih aralığını uygun gördük. Ramazan Bayramı sonuna kadar cadde taş örme işlemine hazır hale getirilecek. Daha sonra ağaç dikim işlemlerini ve kademeli olarak cadde üzerinde bulunan binaların cephe giydirme uygulamalarını gerçekleştireceğiz. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun, kalıcı bir eser bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

PERSONELE MORAL OLDU

Aynı zamanda projenin başlama tarihinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne denk gelmesi nedeniyle, sahada çalışan personel ile de sohbet eden Başkan Özlü, "Arkadaşlarımız çok güzel bir iş çıkarıyor.

Bu özel günde hem projemizi inceleme fırsatı bulduk, hem de çalışma arkadaşlarımıza bir nebze de olsa moral vermek istedik. Bu vesile ile bir kez daha tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
METE 3 ay önce
SÖK TAK..YIK YAPP..PARASINI KİM VERİYOR.VATANDAŞ..HANGİNİZİN YAPTIĞI DOĞRU..
Selim 3 ay önce
Artık yıllarca orakarda inşaat halinde kalır, bizim ömürler başkanın biten projesine denk gelemeyecek.
Düzceli 3 ay önce
Mehmet Keleş, Dursun Ay ve en son Özlü. Her biri birbirinin ardından bu caddeye bir şeyler yaptı. Yapboz olmaktan çıkıp kalıcı ve estetik bir görünüme kavuşur inşAllah. Darısı kaygan mermer kaldırım saçmalığının düzeltilmesine. Başarılar diliyorum. Meraklıyız sonucu için
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİ 3 ay önce
Yap boz, yap boz, yap boz! Siz kimi kandırıyorsunuz.
Yık-Yap-Yık-Yap 3 ay önce
Ne çekti be bu şehir sizden! O asfaltı sizin belediye başkanınız “,Boğaz köprüsü’nün asfaltı” diye öve öve sermişti, şimdi kaldırdınız. Cadde kenarına korkuluk yapmıştı, kaldırdınız, şimdi siz yapıyorsunuz, sizden sonraki kaldırır!
Cash81 3 ay önce
Betona boğacaksınız Düzce yi yeşil düşmanı bunlar taşları belediye şirketinden alır o parayla başkana audi alın