banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ

Katıldığı bir yayında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi. Başkan Özlü, Düzce’nin havalimanlarına yakın olduğunu belirterek böyle bir projenin fizibıl (uygulanabilir) olmadığını söyledi. Özlü ayrıca Düzce, Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydetti.

Düzce 01.12.2021, 13:09 02.12.2021, 11:57
4974
BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, katıldığı bir televizyon programda Düzce’de zaman zaman ısıtılarak gündeme getirilen ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.

‘Düzce, Sabiha Gökçen’e 180 kilometre yakınlıkta’

Düzce’nin ulaşım açısından hiçbir sorunu olmadığını belirten Başkan özlü, “Bu konu zaman zaman konuşuluyor. Bir de Düzce’de hızlı tren konuşulur. Düzce öyle bir yer ki ulaşım açısından hiçbir sorunu yok. Türkiye büyük otobanı Ankara-İstanbul Otoyolu Düzce’den geçiyor. D-100 karayolu Düzce’den geçiyor. Düzce uluslararası havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 180 kilometre mesafede. Yani yakın, uzak değil.” dedi.

‘Havalimanı Düzce için uygulanabilir değil’

Havalimanı yapımı için belli kriterler arandığını ve Düzce’ye yapılmasının uygulanabilir olmayacağını kaydeden Özlü, “Hava limanı yapmak için belli kriterler aranır. Yolcu sayısı ve hitap edeceği çevreye bakılır. Düzce büyük merkezlere yakın olduğu için bir hava limanının fizibıl (uygulanabilir) olmayacağı kanaatindeyim. Yatırım maliyetlerini karşılayabilir ve yeterli sayıda yolcu çekebilir olsa neden olmasın ama çok yakın. İstanbul da, Ankara da. Düzce gerçekten kavşak noktada olan canlı bir şehir. Düzce bölgenin ticaret merkezi. Biz limanlara da çok yakınız. Düzce hava limanı için benim tahminince fizibıl değil.” diye konuştu.

‘Ulaştırma Bakanlığımıza ileteceğim’

Düzce Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydeden Özlü, “Bunu ben Ulaştırma Bakanlığımıza ileteyim. Bir fizibilite yapsınlar. Bunun sonucunda burada bir havalimanı çalışır, ihtiyaç vardır sonucu çıkarsa neden olmasın? Biz AK Parti olarak 26’dan 56’ya çıkardık. Biz yaparız ama kullanılabilir bir havaalanı olması lazım.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (29)
VATANDAŞ 2 ay önce
YÜKSEK HIZLI TRENİ DÜZCEDEN GEÇİRDİĞİNİZ GİBİ HAVALİMANINI DA GEÇİREBİLİRSİNİZ.
Cankut 2 ay önce
Havaalanından önce kuzey çevre yolunu tamamlayaydınız iyiydi
Kunter 2 ay önce
Işsizlere iş imkanı sağlayın. Aç karnımızı doyursak yeter. Çılgın projeler istemiyoruz
Gölyaka 2 ay önce
Hendek ten Cilimli otogarına demir yolu yapında. Çilimli GAR olsun. Ucuza seyahat etmiş oluruz. Taşımacılık ucuzlar Hadi bakalım mangal yürekler istiyoruz
halk 2 ay önce
HIZLI TREN FOSMU ÇIKTI..
Traveller 2 ay önce
Havaalanı değil, hızlı tren gerekli...
Düzceli 2 ay önce
Hızlı treni getirin de önce havalimanı kusur kalsın
Hulkican 2 ay önce
Düzce Ankara ile Istanbulun ortasında 200 km mesafede havaalanı var. Bu mesafe uzak değil. Bu kaynak başka işler için harcansın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı