banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ

Katıldığı bir yayında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi. Başkan Özlü, Düzce’nin havalimanlarına yakın olduğunu belirterek böyle bir projenin fizibıl (uygulanabilir) olmadığını söyledi. Özlü ayrıca Düzce, Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydetti.

Düzce 01.12.2021, 13:09 02.12.2021, 11:57
5108
BAŞKAN ÖZLÜ O SORUYA NET YANIT VERDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, katıldığı bir televizyon programda Düzce’de zaman zaman ısıtılarak gündeme getirilen ‘Düzce’ye havalimanı yapılacak mı?’ sorusuna yanıt verdi.

‘Düzce, Sabiha Gökçen’e 180 kilometre yakınlıkta’

Düzce’nin ulaşım açısından hiçbir sorunu olmadığını belirten Başkan özlü, “Bu konu zaman zaman konuşuluyor. Bir de Düzce’de hızlı tren konuşulur. Düzce öyle bir yer ki ulaşım açısından hiçbir sorunu yok. Türkiye büyük otobanı Ankara-İstanbul Otoyolu Düzce’den geçiyor. D-100 karayolu Düzce’den geçiyor. Düzce uluslararası havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 180 kilometre mesafede. Yani yakın, uzak değil.” dedi.

‘Havalimanı Düzce için uygulanabilir değil’

Havalimanı yapımı için belli kriterler arandığını ve Düzce’ye yapılmasının uygulanabilir olmayacağını kaydeden Özlü, “Hava limanı yapmak için belli kriterler aranır. Yolcu sayısı ve hitap edeceği çevreye bakılır. Düzce büyük merkezlere yakın olduğu için bir hava limanının fizibıl (uygulanabilir) olmayacağı kanaatindeyim. Yatırım maliyetlerini karşılayabilir ve yeterli sayıda yolcu çekebilir olsa neden olmasın ama çok yakın. İstanbul da, Ankara da. Düzce gerçekten kavşak noktada olan canlı bir şehir. Düzce bölgenin ticaret merkezi. Biz limanlara da çok yakınız. Düzce hava limanı için benim tahminince fizibıl değil.” diye konuştu.

‘Ulaştırma Bakanlığımıza ileteceğim’

Düzce Akçakoca ve Sakarya arasına bir havalimanı önerisiyle ilgili de bakanlığa konuyu fizibilite raporu çalışılması için götüreceğini kaydeden Özlü, “Bunu ben Ulaştırma Bakanlığımıza ileteyim. Bir fizibilite yapsınlar. Bunun sonucunda burada bir havalimanı çalışır, ihtiyaç vardır sonucu çıkarsa neden olmasın? Biz AK Parti olarak 26’dan 56’ya çıkardık. Biz yaparız ama kullanılabilir bir havaalanı olması lazım.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (32)
L güney 9 ay önce
boeing 737 tipi bir ucak saatde 2.400 litre Kerosin yakıyor.duzce turkiyede havasi kirli olan sehirlerden biri,ve Düzce cukurda etrafi dağlarla cevrili bir uçağın hava limanına inmeye başladığında çıkardı ses emin olun bütün Düzce'de duyulur.duzceden sabiha Gökçeye otobüs servisi yapsaniz hem Türkiye icinde ucanlara hem biz duzceli gurbetçiler için çok iyi olur.havalimani yerine tren getirin!.
Güney 9 ay önce
sayin baskanim havalimani olurmu,bunun hava kirliligi gürültüsü,sehirleri havası temiz yesil alani çok bir hale getirin Türkiye'de iller ilçeler hep istanbula benzemeye calisiyor Düzce'deki bina yapı kirliliği yeşil alan birakmadilar cebini doldurmaya calisan müesseseler,mahallelerde siteler berlin duvari,cin seddi gibi etrafi cevrili her yerde kameralar insanlar kendilerini mallarina köle ediyorlar yazik!.
Kemal Kaya 10 ay önce
Sabiha Gökçen havalimanı na belediye sefer koysun o zaman
VATANDAŞ 13 ay önce
YÜKSEK HIZLI TRENİ DÜZCEDEN GEÇİRDİĞİNİZ GİBİ HAVALİMANINI DA GEÇİREBİLİRSİNİZ.
Cankut 13 ay önce
Havaalanından önce kuzey çevre yolunu tamamlayaydınız iyiydi
Kunter 13 ay önce
Işsizlere iş imkanı sağlayın. Aç karnımızı doyursak yeter. Çılgın projeler istemiyoruz
Gölyaka 13 ay önce
Hendek ten Cilimli otogarına demir yolu yapında. Çilimli GAR olsun. Ucuza seyahat etmiş oluruz. Taşımacılık ucuzlar Hadi bakalım mangal yürekler istiyoruz
halk 13 ay önce
HIZLI TREN FOSMU ÇIKTI..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız