banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ TÜM DÜZCELİLERİ SERGİYE DAVET ETTİ

Düzce Belediyesi, Srebrenitsa Soykırımı'nın 27. yıl dönümü dolayısıyla "Srebrenitsa Soykırımı Fotoğraf Sergisi" düzenlendi. Düzce Millet Bahçesindeki fotoğraf sergisi 3 gün boyunca açık kalacak. 

Düzce 12.07.2022, 09:20
1826
BAŞKAN ÖZLÜ TÜM DÜZCELİLERİ SERGİYE DAVET ETTİ
banner1032

Düzce Belediyesi tarafından, Srebrenitsa Soykırımı'nın 27. yıl dönümü dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı. Uluslararası Demokratlar Birliği (UID)'in de destek verdiği, Millet Bahçesinde 3 gün boyunca açık kalacak olan "Srebrenitsa Soykarımı Fotoğraf Sergisi'nde onlarca fotoğraf ile ziyaretçilere kapılarını açtı. Boşnak Fotoğraf sanatçısı Veliya Hasanbegoviç'in fotoğraflarının yer aldığı sergi 13 Temmuz Çarşamba akşamına kadar ziyaret edilebilecek. 

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN SERGİYE DAVET

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, fotoğraf kareleri ile 27. önce yaşanan soykırımı anlatmak istediklerini hatırlatarak; "İnsanlık tarihinin utanç sayfası, Srebrenitsa soykırımının 27. yılında; şehit düşen Boşnak kardeşlerimiz için böyle bir sergi düzenlemek istedik. İnsanlık tarihinin kara lekesi olan Srebrenitsa Soykırımının acısı halen yüreğimizde. Bundan 27 yıl önce şehadete eren 8 bin 372 kardeşimizi rahmetle anıyorum. Tüm Düzcelileri sergimize devam ediyorum." ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
19
kapalı